VILLAS YAGODA Bulgaria Borovets Borovets
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

VILLAS YAGODA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Facilities
• ресторан

• сеф (со дополнителна доплата)
• Wi-Fi на рецепција (бесплатно) 
• плаќање со кредитни картички е возможно


Услови за деца
Туристи од  3 - 12.99 години се сметаат за деца.
Winter Services
• превоз до лифтот (се доплаќа на самото место)
Спорт и рекреација
Спорт и спортски активности:

• мини фудбал
• одбојка
• кошарка
• надворешен базен
• сауна (бесплатно)

Дополнителни информации
VILLAS YAGODA
ROOM ONLY
Periods Period I Period II Period III Period IV Period V Period VI
15.12.23 22.12.23 28.12.23 30.12.23 02.01.24 26.01.24
21.12.23 27.12.23 29.12.23 01.01.24 25.01.24 03.03.24
VILLA 1-Economy - ROOM ONLY
1 PAX 98 120 186 98 120 98
2 PAX 98 120 186 98 120 98
3 PAX 98 120 186 98 120 98
4 PAX 98 120 186 98 120 98
2 PAX +1CHD(0-11,99) 98 120 186 98 120 98
2 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 98 120 186 98 120 98
3 PAX +1CHD(0-11,99) 98 120 186 98 120 98
VIL 1-Standart  - ROOM ONLY
1 PAX 120 142 208 120 142 120
2 PAX 120 142 208 120 142 120
3 PAX 120 142 208 120 142 120
4 PAX 120 142 208 120 142 120
2 PAX +1CHD(0-11,99) 120 142 208 120 142 120
2 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 120 142 208 120 142 120
3 PAX +1CHD(0-11,99) 120 142 208 120 142 120
VIL 1 Deluxe + Sauna - ROOM ONLY
1 PAX 153 186 230 153 186 153
2 PAX 153 186 230 153 186 153
3 PAX 153 186 230 153 186 153
2 PAX +1CHD(0-11,99) 153 186 230 153 186 153

Доплата за ПОЈАДОК (BB):
Возрасен: 9 ЕУР на ден
Дете 3-12,99 години: 6 ЕУР на ден
Дете од 0-2,99 години: не користи услуги


Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 85ЕУР 
Дете од 3-12,99 години: 45ЕУР
Дете од 0-2,99 години: не користи услуги
-----------------------
Доплата за БОЖИЌНА ВЕЧЕРА (не е задолжително):
Возрасен: 45ЕУР 
Дете од 3-12,99 години: 25ЕУР
Дете од 0-2,99 години: не користи услуги
Сместување
КАПАЦИТЕТИ: 40 вили (макс. 4 лица) 
ДЕТАЛИ ЗА СОБА:

• брачен кревет или два одделни кревети
• Wi-Fi (бесплатно)
• ареа за седење, гардеробер
• сателитска ТВ, телефон
• опремена кујна (со фурна, фрижидер, саксии и садови)

• 10 од вилите имаат приватна сауна

• балкон со гарнитура за седење
• бања со туш


General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Пансион
УСЛУГА: RO (без услуга) / BB (појадок - на сет мени) / HB (појадок и вечера на сет мени). 

Home Location
GPS координати: 42.275625844932740 , 23.618840575218200

Home Child
• бебешко креветче (бесплатно)
• детско игралиште
За хотелот:
ЛОКАЦИЈА1.5 км од центарот и 1,5км од лифтот Гондола.

VILLAS YAGODA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.