Villa Dimitra Greece Kassandra Kalithea
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Villa Dimitra Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Сместување

ВИЛА ДИМИТРА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Сутерен 1/3  (студиоза 3 лица)

1/3  (студиоза 3 лица)

1/4  (студиоза 4 лица)

1/5 (студиоза 5 лица)

Коментар

21.05-28.05.2023

7

79

89

99

119

Промоцени

28.05-04.06.2023

7

109

119

129

159

Промоцени

04.06-11.06.2023

7

159

179

189

219

Промоцени

11.06-18.06.2023

7

239

259

289

309

 

18.06-25.06.2023

7

279

299

309

319

 

25.06-02.07.2023

7

329

349

369

389

 

02.07-09.07.2023

7

399

409

439

459

 

09.07-16.07.2023

7

399

409

439

459

 

16.07-23.07.2023

7

399

409

439

459

 

23.07-30.07.2023

7

459

469

509

529

 

30.07-06.08.2023

7

459

469

509

529

 

06.08-13.08.2023

7

459

469

509

529

 

13.08-20.08.2023

7

439

449

479

499

 

20.08-27.08.2023

7

329

339

349

389

 

27.08-03.09.2023

7

279

289

309

339

 

03.09-10.09.2023

7

199

209

219

239

 

10.09-17.09.2023

7

149

159

169

179

Промоцени

17.09-24.09.2023

7

89

99

109

119

Промоцени

24.09-01.10.2023

7

59

69

79

99

Промоцени

За хотелот:
Вила Димитра се наоѓа на околу 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40м одалеченост од вилата каде  има бесплатен паркинг. Сезона 2023 клима се доплаќа на лице место од 5 еур на ден.
Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, клима со доплата и wi-fi, истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима со доплата и wi-fi.
Петтокреветното студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима со доплата и wi-fi.
Во цената не е вклучен превоз.

 

Дополнителни информации

ВИЛА ДИМИТРА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Сутерен 1/3  (студио за 3 лица)

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица)

1/5 (студио за 5 лица)

Коментар

21.05-28.05.2023

7

79

89

99

119

Промо цени

28.05-04.06.2023

7

109

119

129

159

Промо цени

04.06-11.06.2023

7

159

179

189

219

Промо цени

11.06-18.06.2023

7

239

259

289

309

 

18.06-25.06.2023

7

279

299

309

319

 

25.06-02.07.2023

7

329

349

369

389

 

02.07-09.07.2023

7

399

409

439

459

 

09.07-16.07.2023

7

399

409

439

459

 

16.07-23.07.2023

7

399

409

439

459

 

23.07-30.07.2023

7

459

469

509

529

 

30.07-06.08.2023

7

459

469

509

529

 

06.08-13.08.2023

7

459

469

509

529

 

13.08-20.08.2023

7

439

449

479

499

 

20.08-27.08.2023

7

329

339

349

389

 

27.08-03.09.2023

7

279

289

309

339

 

03.09-10.09.2023

7

199

209

219

239

 

10.09-17.09.2023

7

149

159

169

179

Промо цени

17.09-24.09.2023

7

89

99

109

119

Промо цени

24.09-01.10.2023

7

59

69

79

99

Промо цени

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Во цената не е вклучен превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице
 • - Струмица - трансфер до Смоквица  - 60 еур по лице 
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Деца од 2-11,99год -10еур попуст 

 

Атлантис Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП Макпетрол кружен тек)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Локација
40°04'31.8"N 23°26'40.8"E
Efxinou Pontou 7-5, Kallithea 630 77, Greece
Важни информации
Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

Villa Dimitra Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.