SPA Hotel Medite Resort & Villas Bulgaria Sandanski Center
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

SPA Hotel Medite Resort & Villas Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Локација
Статуата на Спартак  е на 3,6 км од хотелот, додека автобуската станица во Сандански е на 2,2 км од хотелот.
Концепт за исхрана
Гостите во хотелот можат да уживаат во континентален или појадок на шведска маса во зависност од бројот на гости во моментот.
Спорт и рекреација
Хотелот нуди сместување со СПА центар и детско игралиште. Исто така достапен е и тенис на маса и изнајмување на велосипед или автомобил.
Online Reservation

      Medite SPA Resort & Villas 5*, Сандански

                            Пакет – Одмор – 7 ноки
                                                       

Вид на сместување

Пакет 7 ноки
ВВ

Пакет 7 ноки
НВ

Делукс соба / 2 pax./

107,2

123,6

Еднокреветна Делукс соба

86,7

97,4

Делукс соба со балкон / 2 pax. /

113,3

129,7

Еднокреветна Делукс соба со балкон

92,8

103,6

Премиум соба / 2+1 pax. /

117,4

133,8

Еднокреветна Премиум соба

96,9

107,7

Премиум соба со балкон / 2+1 pax. /

123,6

140

Еднокреветна Премиум соба со балкон

101,1

111,8

Џуниор Сјут /2+2 pax./

159

183,6

Еднокреветен Џуниор Сјут

134,4

149,2

Делукс Апп / 2 спални / 4 pax. /

209,7

244,6

Вила 1 спална / 2+1 pax. /

222,6

253,3

Вила 2 спални / 4+2 pax /

302,1

375,9

Вила со 3 спални / 6+2 pax /

414,9

501

Вила Фамили Премиум / 6+4 pax /

598

708,7

Дополнително  Легло

25,6

41

                                          Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра
                                               Деца до 11,99 год. се сместуваат БЕСПЛАТНО

 

Во цената е вклучено :

v  Соодветен број на ноќевања, на соодветно избрана пансионска услуга

v  Користење на надворешен и внатрешен базент со минерална вода

v  Користење на надворешно џакузи

v  Користење на финска сауна, билкова сауна, парна бања, хамам, јодна соба, релакс соба,

v  Надворешно и внатрешно детско катче

v  Паркинг

v  Туристичка такса

 

НАПОМЕНА :

v  Цените се изразени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  Цените се важечки за период до 20.12.23

Сместување
Сите соби се опремени со клима, ТВ со рамен екран и кабелски канали, фрижидер, електричен бокал, туш, фен и гардеробер.
Сите соби имаат и купатило.
За хотелот:
Хотелот се наоѓа во Сандански на 2,4 км од епископската базилика Сандански и нуди сместување со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, базен на отворено и фитнес центар. Располага со бар, заедничка дневна за седење во лобито на хотелот како и градина.
Во хотелот исто така има и затворен базен, амам, ноќен клуб и 24 часовна рецепција.

                             Medite SPA Resort & Villas 5*, Сандански

                                                                Неделен Пакет

                                                                                                            / Недела – Четврток /

Вид на сместување

Пакет 2 ноки
ВВ

Пакет 2 ноки
НВ

Пакет 3 ноки
ВВ

Пакет 3 ноки
НВ

Пакет 4 ноки
ВВ

Пакет 4 ноки
НВ

Пакет 5 ноки
ВВ

Пакет 5 ноки
НВ

Делукс соба / 2 pax./

235,4

272,3

341,5

394,9

439,5

508,2

523,1

605,1

Еднокреветна Делукс соба

189,2

212,3

274,4

307,7

353,3

396,4

420,5

471,8

Делукс соба со балкон / 2 pax. /

249,2

286,2

361,5

414,9

465,1

534,4

553,8

635,9

Еднокреветна Делукс соба со балкон

203,1

226,2

294,4

327,7

379

422,1

451,3

502,6

Премиум соба / 2+1 pax. /

258,5

295,4

374,9

428,2

482,6

551,5

574,4

656,4

Еднокреветна Премиум соба

212,3

235,4

307,7

341,5

396,4

439,5

417,8

523,1

Премиум соба со балкон / 2+1 pax. /

272,3

309,2

394,9

448,2

508,2

577,4

605,1

687,2

Еднокреветна Премиум соба со балкон

221,5

244,6

321

354,9

413.3

456.4

492.3

543.6

Џуниор Сјут /2+2 pax./

350,8

406,2

508,7

588,7

654,9

758

779,5

902,6

Еднокреветен Џуниор Сјут

295,4

327,7

428,2

475,4

551,3

611,8

656,4

728,2

Делукс Апп / 2 спални / 4 pax. /

461,5

540

669,2

783,1

861,5

1008,2

1025,6

1200

Вила 1 спална / 2+1 pax. /

480

549,2

695,9

796,4

895,9

1025,1

1066,6

1220,5

Вила 2 спални / 4+2 pax /

655,4

821,5

950,3

1191,3

1223,6

1533,3

1456,4

1825,6

Вила со 3 спални / 6+2 pax /

904,6

1098,5

1311,8

1592,8

1688,7

2050,3

2010,3

2441

Вила Фамили Премиум / 6+4 pax /

1310,8

1560

1900.5

2262.1

2446.6

2911.8

2912.8

3466.6

Дополнително  Легло

512,8

82,1

76,9

123,1

102,6

164,1

128,2

205,1

                                                                                       Цените се дадени по соба по пакет, изразени во евра
                                                                                           Деца до 11,99 год. се сместуваат БЕСПЛАТНО 

 

Во цената е вклучено :

v  Соодветен број на ноќевања, на соодветно избрана пансионска услуга

v  Користење на надворешен и внатрешен базент со минерална вода

v  Користење на надворешно џакузи

v  Користење на финска сауна, билкова сауна, парна бања, хамам, јодна соба, релакс соба,

v  Надворешно и внатрешно детско катче

v  Паркинг

v  Туристичка такса

 

НАПОМЕНА :

v  Цените се изразени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  Цените се важечки за период до 20.12.23


                                          Викенд Пакет

                                                                                / Петок – Сабота /

Вид на сместување

ВВ

НВ

Делукс соба / 2 pax./

138,5

158,5

Еднокреветна Делукс соба

113

127,5

Делукс соба со балкон / 2 pax. /

146

165,5

Еднокреветна Делукс соба со балкон

120,5

135,5

Премиум соба / 2+1 pax. /

150

171

Еднокреветна Премиум соба

125,5

140

Премиум соба со балкон / 2+1 pax. /

158

179

Еднокреветна Премиум соба со балкон

130,5

145

Џуниор Сјут /2+2 pax./

203

234

Еднокреветен Џуниор Сјут

173

194

Делукс Апп / 2 спални / 4 pax. /

271

315

Вила 1 спална / 2+1 pax. /

302

340

Вила 2 спални / 4+2 pax /

402

495

Вила со 3 спални / 6+2 pax /

550

660

Вила Фамили Премиум / 6+4 pax /

785

921

Дополнително  Легло

26

41

                                                Цените се дадени по соба по ноќ, изразени во евра
                                                   Деца до 11,99 год. се сместуваат БЕСПЛАТНО

 

Во цената е вклучено :

v  Соодветен број на ноќевања, на соодветно избрана пансионска услуга

v  Користење на надворешен и внатрешен базент со минерална вода

v  Користење на надворешно џакузи

v  Користење на финска сауна, билкова сауна, парна бања, хамам, јодна соба, релакс соба,

v  Надворешно и внатрешно детско катче

v  Паркинг

v  Туристичка такса

 

НАПОМЕНА :

v  Цените се изразени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  Цените се важечки за период до 20.12.23
SPA Hotel Medite Resort & Villas Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.