SAMOKOV Bulgaria Borovets Borovets
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

SAMOKOV Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Опкружен со борова шума, овој хотел се наоѓа во Боровец, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. 
Facilities
• главен ресторан
• a la carte ресторан
• лоби бар
• дневен бар
• Ноќен клуб
• Сеф (доплата)
• Wi-Fi во фоајето (бесплатно)
• менувачница
• Бизнис центар
• продавница
• сервис за алишта (доплата)
• СПА центар
• пегла (бесплатно)
• конференциска сала
• паркинг без заштита (бесплатно)
• салон за убавина
• велнес центар
• рент-а-кар
• миленици не се дозволени
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 2-11.99 години од хотелот се сметаат за деца.
Локација
Во центарот на ресортот и на 60м оддалеченост од  Гондолата.
Карактеристики за соба
• два единечни кревети
• кабловска телевизија
• радио
• Wi-Fi - бесплатно
• телефон
• балкон (поглед на планините)
• покривка на подот - тепих
• фрижидер
• бања со туш / када, телефон, фен, крпи и козметика за бања
• уредување на просторијата - секојдневно
• промена на постелнина - еднаш неделно
• крпи се менуваат - дневно
• дополнителен кревет (проширен тросед)
Winter Services
• склад за сопствена ски опрема (бесплатно)
• Ски школа - со доплата
• Ново од зима 2020 година! - индивидуални скијачки шкафчиња (со доплата)
Концепт за исхрана
Панорама ресторанот во Хотел Самоков служи доручек и вечера, како и à la carte мени. Скара терасата во близина на базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Во хотелот има лоби бар кој служи торти, слатки и разни коктели, како и спортски бар во близина на салата за фитнес. 
Спорт и рекреација
Бесплатно
• затворен базен (25м x 12,50м)

Дополнително се наплаќа
• фитнес
• пинг понг
• билјард
• куглање
• диско
• масажа
• џакузи
• сауна
• Турска бања
• парна бања
• солариум
• релакс зона 
• ладен базен
• Kneipp терапија
Дополнителни информации
SAMOKOV 
BED AND BREAKFAST
Periods Period I Period II Period III Period IV Period V Period VI
15.12.23 23.12.23 30.12.23 06.01.24 24.02.24 11.03.24
22.12.23 29.12.23 05.01.24 23.02.24 10.03.24 10.04.24
DBL ROOM - BED AND BREAKFAST
1 PAX 55 62 76 65 62 55
2 PAX 73 86 114 92 86 73
3 PAX 103 122 163 132 122 103
1 PAX +1CHD(0-4,99) 55 62 76 65 62 55
1 PAX +1CHD(5-11,99) 54 64 86 69 64 54
1 PAX +2CHD(0-4,99)(0-4,99) 55 62 76 65 62 55
1 PAX +2CHD(0-4,99)(5-11,99) 54 64 86 69 64 54
1 PAX +2CHD(5-11,99)(5-11,99) 73 86 114 92 86 73
2 PAX +1CHD(0-4,99) 73 86 114 92 86 73
2 PAX +1CHD(5-11,99) 91 107 143 116 107 91
 HALF BOARD
Periods Period I Period II Period III Period IV Period V Period VI
15.12.23 23.12.23 30.12.23 06.01.24 24.02.24 11.03.24
22.12.23 29.12.23 05.01.24 23.02.24 10.03.24 10.04.24
DBL ROOM - HALF BOARD
1 PAX 63 68 81 72 68 63
2 PAX 88 99 125 106 99 88
3 PAX 125 141 179 150 141 125
1 PAX +1CHD(0-4,99) 63 68 81 72 68 63
1 PAX +1CHD(5-11,99) 66 74 94 79 74 66
1 PAX +2CHD(0-4,99)(0-4,99) 63 68 81 72 68 63
1 PAX +2CHD(0-4,99)(5-11,99) 66 74 94 79 74 66
1 PAX +2CHD(5-11,99)(5-11,99) 88 99 125 106 99 88
2 PAX +1CHD(0-4,99) 88 99 125 106 99 88
2 PAX +1CHD(5-11,99) 110 124 157 132 124 110

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 55ЕУР
Дете од 2-11,99 години: 30ЕУР
Дете од 0-1,99 години: не користи услуги
-----------
Доплата за БОЖИЌНА ВЕЧЕРА (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 40ЕУР 
Дете од 2-11,99 години: 20ЕУР 
Дете од 0-1,99 години: не користи услуги
Сместување
• 10-катна зграда 
• 4 лифтови 
• 262 двокреветни соби (максимум 2 + 1/3 лица, 22 м²).
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Health Care
Спа зоната вклучува:
 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
 • Ароматизирана сауна
 • Термалната област вклучува: амам, парна бања, финска сауна, бања за стопала со морска сол, Kneipp базен и дел за релаксација. 
Пансион
BB (појадок) / HB (пјадок и вечера)
Home Location
 • X Координати: 42.26667460495885
 • Y координати: 23.604820668697357
Home Child
• бебешко креветче (бесплатно)
• столче (бесплатно)
• градинка (со доплата)
• клуб за деца од 09:00 до 16:00 часот ( со доплата)
Home Info
Хотелот е изграден во 1989 година и реновиран во 2006 година.
За хотелот:
На 1.300 метри надморска височина, изграден во алпинистички стил. Хотел Самоков е 1 час возење од Софија.

SAMOKOV Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.