ROYAL SPA HOTEL Bulgaria Velingrad Centar
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

ROYAL SPA HOTEL Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Локација
Желизничката станица во Велинград е оддалечена на 1 км од хотелот, додека Пловдив е на 82км. 
Најблискиот аерпдром е во Пловдив кој е  на 96 км од хотелот.
Концепт за исхрана
Појадокот е достапен секој ден во хотелот, додека гостите може да уживаат во своите оброци во ресторанот во хотелот кој служи меѓународни и традиционални бугарски јадења. Исто така има и лоби бар, бар на базен и бар за цигари исто така е достапен.
Дополнителни информации


 

Online Reservation

Hotel Royal Spa 4*, Велинград

Цени за период
01.10.23 – 23.12.23 / 03.01.24 – 31.03.24

Вид на сместување НВ

Ред,+Допл.
Легла

 

3 ноќевања

7 ноќевања

 

 

Нед. – Четв.

Петок – Саб.

Нед. – Четв.

Петок – Саб.

Еднокреветна Стандард без балкон

1+0

107,7

118

309,2

692,8

Еднокреветна Стандард со балкон

1+0

112,8

123

324,6

725,1

Двокреветна Стандард без балкон

2+0

138,5

148,7

400

901

Двокреветна Стандард со балкон

2+0

143,6

153,8

415,4

933,3

Еднокреветна Лукс

1+0

117,9

128,2

338,5

757,4

Двокреветна Лукс

2+0

153,8

169,2

444,6

998

Апартман за 2 лица

2+0

169,2

184,6

487,7

1094,8

ВИП Апартман за 2 лица

2+0

194,9

210,3

532,3

1256,4

                                              Цените се дадени за 2 лица на ноќ, изразени во евра

Во цената е вклучено :

v  Ноќевање со појадок и вечера

v  Внатрешен пливачки базент со минерална вода (7х21м.)

v  Внатрешен термо минерален базент

v  Римски Базент

v  Внатрешен детски базент

v  Надворешен термален базент

v  Надворешен и Внатрешен шоков базент

v  Релакс зона, Џакузи

v  Финска сауна, Арома сауна, Инфрацрвена сауна, Солна сауна

v  Панорама парна бања

v  Арома парна бања

v  Лакониум

v  Детско катче, Детска игротека

 

Доплати :

v  Возрасен на дополнитело легло – 53,8 еур на ноќ

v  Дете (6-11,99г.) на доп.легло – 33,3 еур на ноќ

v  Дете до 5,99г. Се сместува БЕСПЛАТНО

v  Детско креветче е бесплатно (со претходна резервација)

v  За ручек на шведска маса – возрасен – 10,3 еур на ден  / дете (6-11,99г.) – 5,1 еур на ден

 

Напомена :

v  Цените се изразени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден

v  Цените се важечки за престој од мин. 2 ноки

v  За резервација е потребно 30% уплата, остатокот се плака 14 дена пред влез

Сместување
Сите соби во хотелот се опремени со клима уред, ТВ со рамен екран со кабелски канали, биро и гардеробер.
Бањата е опремена со туш или када, влечки и фен за коса. Некои од собите имаат и балкон со поглед и со зона за седење.
Health Care
СПА центарот во хотелот располага со базени со минерална вода на температура од 43 степени, вклучително и базени за деца.
Гостите може да уживаат во најразлични типови на СПА објекти како што се масажа, парна и финска бања, хималајска и панорамска сауна.
За хотелот:
Хотелот располага со вкупно 8 надворешни и внатрешни базени, и се наоѓа во областа Чепино во Велинград.
Гостите можат да се релаксираат во велнес центарот кој вклучува топла када, сауна, амам и фитнес центар бесплатно.
Бесплатен паркинг и интернет се исто така достапни.

ROYAL SPA HOTEL Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.