Pirin Park Hotel Bulgaria Sandanski Center
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Pirin Park Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Online Reservation

Park HotelPirin “ 5*, Сандански

                            Неделен Пакет

Вид на сместување

3 ноки

4 ноки

5 ноки

Двокреветна Стандард соба / 2 возр. /

372,3

484,1

589,7

Еднокреветна Стандард соба / 1 возр. /

278,5

361

435,9

Двокреветна Стандард соба / 1 возр. +1дете /

324,6

426,6

525,6

Двокреветна Лукс соба / 2 возр. /

403,1

525,1

641

Еднокреветна Лукс соба / 1 возр. /

309,2

402,1

489,7

Двокреветна Лукс соба / 1 возр.+ 1 дете /

340

447,2

551,3

Двокреветна Лукс соба / 2 возр. +1 дете /

464,6

607,2

743,6

Двокреветна Лукс соба со доп.легло / 3 возр. /

541,5

709,7

871,8

Двокреветна Супериор соба / 2 возр. /

433,8

566,2

692,3

Еднокреветна Супериор соба / 1 возр. /

332,3

430,8

517,9

Двокреветна Супериор соба / 1 возр.+ 1 дете/

307,8

488,2

602,6

Двокреветна Супериор соба / 2 возр.+ 1 дете /

495,4

648,2

794,9

Двокреветна Супериор соба со доп.легло / 3 возр. /

587,7

771,3

948,7

Двокреветна Супериор соба / 2 возр.+ 2 деца /

549,2

720

884,6

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра, валидни само за период од недела до четврток

 

Во цената е вклучено :

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на затворен базент со хидромасажни џетови, детски базент, џакузи, фитнес
 • Сауна парк : финска сауна, био сауна, парни бањи, солена соба, хидромасажни тушеви, топлотни лежалки
 • Парк-Градина со голем пливачки базент, детски базент и детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Бесплатен шатл до центарот на Сандански и обратно
 • Детско катче и Арт центар со дополнителни услуги за деца
 • Туристичка такса
 • 20 мин. Арома масажа за секој возрасен – еднократно за време на престојот

 

Доплати :

 • Деца до 3,99г. Се сместуваат БЕСПЛАТНО во лукс, супериор
 • Дете од 4 до 11,99г. На дополнително легло – 18 еур на ноќ во лукс или супериор соба

 

НАПОМЕНА :

v  Цените се израсени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  Дополнителен попуст 7=6

v  Цените се валидни до 21.12.2023

v  Пакетот НЕ Е ВАЛИДЕН ЗА Национални и Регионални празнициPark HotelPirin “ 5*, Сандански

                          ПАКЕТ „ ОДМОР “

Вид на сместување

Цена за 1 ноќевање при  мин.6 ноки
/со појадок/

Цена за  1 ноќевање при мин.6 ноќевања
/со појадок и вечера/

Двокреветна Стандард соба / 2 возр. /

88,2

119

Еднокреветна Стандард соба / 1 возр. /

72,3

88,2

Двокреветна Стандард соба / 1 возр. +1дете /

85,1

108,2

Двокреветна Лукс соба / 2 возр. /

98,5

129,2

Еднокреветна Лукс соба / 1 возр. /

77,4

92,8

Двокреветна Лукс соба / 1 возр.+ 1 дете /

90,3

113,3

Двокреветна Лукс соба / 2 возр. +1 дете /

116,4

154,9

Двокреветна Лукс соба / 3 возр. /

126,6

172,8

Двокреветна Супериор соба / 2 возр. /

108,7

139,5

Еднокреветна Супериор соба / 1 возр. /

87,7

103,1

Двокреветна Супериор соба / 1 возр.+ 1 дете/

95,4

118,5

Двокреветна Супериор соба / 2 возр.+ 1 дете /

126,7

165,1

Двокреветна Супериор соба / 3 возр. /

137

183

Двокреветна Супериор соба / 2 возр.+ 2 деца /

144,6

190,8

                                   Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

 

Во цената е вклучено :

 • Ноќевање со појадок или појадок и вечера
 • Користење на затворен базент со хидромасажни џетови, детски базент, џакузи, фитнес
 • Сауна парк : финска сауна, био сауна, парни бањи, солена соба, хидромасажни тушеви, топлотни лежалки
 • Парк-Градина со голем пливачки базент, детски базент и детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Бесплатен шатл до центарот на Сандански и обратно
 • Детско катче и Арт центар со дополнителни услуги за деца
 • Туристичка такса

 

Доплати :

 • Деца до 3,99г. Се сместуваат БЕСПЛАТНО во лукс, супериор
 • Дете од 4 до 11,99г. На дополнително легло – 18 еур на ноќ во лукс или супериор соба

 

НАПОМЕНА :

v  Цените се израсени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  Дополнителен попуст 7=6

v  Цените се валидни до 21.12.2023

Сместување

Опис на соби:

 • Luxury Double room (76): Во овие соби може да го уживате комфорот и убавината на модерниот дизајн. Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, WI - FI, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен, и телефон. Собите имаат Twin кревети или King Size кревет, со можност за сместување на трето лице на дополнително легло. Детско креветче е бесплатно - но само на барање.
 • Luxury Apartment (2): Хотелот нуди 2 луксузни апартмани, опремени со сателитска ТВ, клима, WI - FI, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузна бања, фен и телефон. Луксузниот апартман содржи една спална и пространа соба за дневен престој. Може да се сместат 2 лица на редовни легла и трето лице на дополнително легло. Луксузниот апартман нема тераса.
 • VIP Apartment (4): Пирин Парк нуди сместување во 4 ВИП Апартмани со елегантен ентериер. Од терасата во апартманот можете да уживате во прекрасниот поглед на планината Пирин, и релаксирачкиот звук на реката Бистрица. Секој ВИП Апартман е опремен со сателитска ТВ, клима, Wi - Fi, сеф, телефон, мини бар, 2 луксузни купатила со фен и телефон. ВИП Апарманот содржи една спална со една пространа соба за дневен престој, каде можат да се сместат две лица на редовни легла, и трето лице на дополнително легло.
 • Standard Apartment - Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел: Пирин Парк нуди сместување во Стандард Апартмани со една спална, сместени во Апартманскиот Комплекс. Апартманот е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, WI - Fi, купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран во близина на главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Стандард Апартманите е 2+1.
 • Family Apartment Pirin Apartment Complex, дел од Пирин Парк Хотел: Пирин Апартманскиот Комплекс нуди сместување во Фамилијарен Апартман со 2 спални. Фамилијарниот Апартман е опремен со кујна, сателитска ТВ, клима, Wi - Fi, едно луксузно купатило, фен. Апартманскиот Комплекс е лоциран блиску до главната зграда и нема конекција со СПА центарот и рестораните. Максимум сместувањето во Фамилијарниот Апартман е 4+1.
НАПОМЕНА! Можност за connected room има само за двокреветна лукс соба!
За хотелот:
Елегантниот 5 - то звезден хотел Пирин Парк е расположен на западната страна од Пирин планина, крај течението на живописната река Санданска Бистрица. Живописните дарови - сонце, вода и здравје се гаранција за време на целосниот одмор во Пирин Парк Хотел - Сандански. Пирин Парк Хотел, член на „Sharlopov Hotels”  ланецот, е сон за секој кој ужива во прекрасните градини, лековитата минерална вода и прекрасните погледи кои нема да остават никого рамнодушен! Во почетокот на 2009, Пирин Парк - Сандански стана првиот хотел во Бугарија кој ја доби наградата  EUROPE SPA WELLNESS, што потврдува дека Пирин Парк е по сите Европски стандарди за Велнес центар, квалитет на услуга и хигиена.

Park Hotel “ Pirin “ 5*, Сандански

Вид на сместување

Цена за ноќевање
/недела-четврток/

Цена за ноќевање
/петок-сабота/

Двокреветна Стандард соба

93,3

113,8

Еднокреветна Стандард соба

77,4

87,7

Двокреветна Лукс соба

103,6

124,1

Еднокреветна Лукс соба

82,6

92,8

Двокреветна Супериор соба

113,8

134,4

Еднокреветна Супериор соба

92,8

103,1

Апартман Лукс /2+2/ Наем

145,1

155,4

Апартман ДеЛукс /2+2/ Наем

170,8

181

Апартман ВИП / 2+2 / Наем

186,2

196,4

Апартмант Пресидент / 4+1 / Наем

335,4

386,7

                                            Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

 

Во цената е вклучено :

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на затворен базент со хидромасажни џетови, детски базент, џакузи, фитнес
 • Сауна парк : финска сауна, био сауна, парни бањи, солена соба, хидромасажни тушеви, топлотни лежалки
 • Парк-Градина со голем пливачки базент, детски базент и детско катче
 • Интернет
 • Паркинг
 • Бесплатен шатл до центарот на Сандански и обратно
 • Детско катче и Арт центар со дополнителни услуги за деца
 • Туристичка такса

 

Доплати :

 • Деца до 3,99г. Се сместуваат БЕСПЛАТНО во лукс, супериор или апартман
 • Дете од 4 до 11,99г. На дополнително легло – 18 еур на ноќ во лукс или супериор соба
 • Дете од 4 до 11,99г. На ред.легло – 10,3 еур на ноќ во еднокреветна стандард, лукс или супериор соба
 • Дете над 12 год. Или Трет возрасен – 28,2 еур на ноќ во лукс или супериор соба
 • За вечера на дете до 3,99г. – БЕСПЛАТНО
 • За вечера на дете од 4 до 11,99г. – 7,7 еур на ден
 • За вечера на дете над 12г. Или Трет возрасен – 18 еур на ден

 

НАПОМЕНА :

Цените се израсени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден.

Цените се валидни до 20.12.2023

Pirin Park Hotel Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.