MPM MERRYAN Bulgaria Pamporovo pamporovo
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

MPM MERRYAN Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Facilities
• главен ресторан во традиционален Родопски стил - 60 места
• a-la-carte ресторан (во главниот ресторан)
• лоби бар
• Сеф (доплата)
• Wi-Fi на јавни површини (бесплатно)
• продавница
• релакс центар
• сервис за алишта (доплата)
• необезбеден паркинг (ограничени места, доплата)
• домашни миленици не се дозволени
• пријавување - по 14: 00ч
• одјавување - до 12: 00 часот
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 2 - 11,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Локација
ЛОКАЦИЈА: во центарот на Пампорово, оддалечено 1,5 км од лифтот.
Карактеристики за соба
• простор за седење или фотелја
• кабловска телевизија
• телефон
• бања со туш, фен, бањарка, влечки ( во апартманите има када)
• балкон (некои двокреветни соби немаат) 
• покривка на подот - тепих
• чистење на просторијата - секој ден
• промена на постелнина - двапати неделно
• промена на крпи - двапати неделно
• поглед на планина / шума (апартманите се со поглед на планина)
Winter Services
СКИ:
• трансфер до ски лифт - доплата
• ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно
Концепт за исхрана
Појадок се служи секој ден. Ресторанот на хотелот служи интернационална кујна.
Спорт и рекреација
Бесплатно
• сауна
• фитнес центар / теретана
• парна бања
• џакузи

Дополнително се наплаќа
• масажа
Дополнителни информации
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ: хотелот е изграден во 2007 година.
MPM MERRYAN 3*
HALF BOARD
Periods Period I Period II Period III Period IV Period V Period VI Period VII
01.12.23 22.12.23 29.12.23 05.01.24 12.01.24 10.02.24 18.02.24
21.12.23 28.12.23 04.01.24 11.01.24 09.02.24 17.02.24 14.04.24
DBL ROOM - HALF BOARD
1 PAX 84 90 151 90 84 90 84
2 PAX 102 114 180 114 102 114 102
3 PAX 143 160 253 160 143 160 143
1 PAX +1CHD(0-11,99) 92 103 162 103 92 103 92
1 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 112 123 182 123 112 123 112
2 PAX +1CHD(0-11,99) 122 134 200 134 122 134 122
SUITE 1-Bedroom - HALF BOARD
1 PAX 134 187 211 187 134 187 134
2 PAX 134 187 211 187 134 187 134
3 PAX 188 262 296 262 188 262 188
4 PAX 242 337 380 337 242 337 242
5 PAX 295 411 465 411 295 411 295
1 PAX +1CHD(0-11,99) 134 187 211 187 134 187 134
1 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 154 207 231 207 154 207 154
2 PAX +1CHD(0-11,99) 154 207 231 207 154 207 154
2 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 174 227 251 227 174 227 174
2 PAX +3CHD(0-11,99)(0-11,99)(0-11,99) 194 246 271 246 194 246 194
3 PAX +1CHD(0-11,99) 208 282 315 282 208 282 208
3 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 227 301 335 301 227 301 227

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 90ЕУР 
Дете од 2-11,99 години: 45ЕУР
Дете од 0-1,99 години: не користи услуги
Сместување
• 5-катна зграда • двокреветни соби (максимум 2 + 1/3 лица, 25 м2) • апартмани со 1 спална соба (максимум 2 + 2/4 лица, 60 м2).
Сите соби имаат маса и поглед на борова шума.Сите соби се опремени со бања и поглед кон планина.
Исто така имаат и простор за седење.
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Пансион
HB (бифе појадок - 07: 30-10: 00 и вечера на мени-18: 00-21: 00).
Home Location
GPS координати: 41,657256828845270, 24,695610702037810
Home Child
• бебешко креветче (бесплатно, на барање)
• високи столови во ресторанот
• мени за деца
За хотелот:
Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово, на непосредна близина на продавниците и атракциите.
Тој нуди област за релаксација со парна бања, топла када и стаклена сауна со поглед кон борова шума.
Има и ресторан и соби со бесплатен интернет.

MPM MERRYAN Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.