INTERHOTEL Bulgaria Sandanski Center
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

INTERHOTEL Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Дополнителни информации

Капацитет и услуга:

Располага со 3 базена, од кој еден е со термална вода со температура на водата - 38 степени, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар. Комплексот располага и со 5 тениски игралишта со висока технологија, погодни за организирање на професионални турнири. Хотелот нуди конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места опремени со највисоко ниво на опрема за секаков вид семинари и презентации.

Сместување

Опис на соби:

Interhotel има вкупно 285 двокреветни соби, 8 апартмани, 3 луксузни апартмани, четири лифта, три ресторани, лоби бар и бар покрај базенот.

 • Double Standard Rooms - (180): Максимум сместување на 2 - ца возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години - се сместува бесплатно;
 • Double Lux Rooms - (82): Максимум сместување 2 возрасни + 1 дете. Queen - sized кревет или twin bed. Сите соби се реновирани и опремени со: мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, Wi - Fi, тераса, крпи и бањарки. Дете до 5 години – се сместува бесплатно;
 • Apartment Deluxe: Опремен со: две одделни соби, купатило, мини бар, кабелска ТВ, телефон, работна маса, фен, WI - Fi, тераса, крпи и бањарки.
 • Супериор соба - собата е идентична по квадратура и опрема како и студиото, со единствена разлика, супериор собите се без прозорци.
За хотелот:
Interhotel Sandanski е сместен во југозападниот дел на Бугарија, регион добро познат по своите термални извори и лекувачка клима. Сместен е во центарот на Сандански, на само неколку чекори од градскиот Парк, улицата за шопинг и блиску до многу културни и историски знаменитости. Хотелот нуди еден од најголемите медицински центри за третмани и рехабилитација на Балканот.
Online Reservation

                      Интерхотел 4*, Сандански

                            цените се со важност од 01.02.24 – 31.01.2025
            освен за периодите на национални и интернационални празници
                          /01.03-03.03.24/ & /30.03-07.04.24/ & /01.05-06.05/ & /23.05-25.05/
                                   /05.09-07.09.24/ & /20.09-22.09/ & /20.12.24-08.01.25/

Вид на сместување

Неделни цени
/недела-четврток/

Викенд цени
/петок-сабота/

Двокреветна соба / 2 лица /

106,7

139.8

Еднокреветна соба / 1 лице /

83,1

101,5

Супериор соба / 2 лица /

128,2

156,4

Студио / 2 лица /

154,9

188,7

Апартман / 2 лица /

172,8

210,7

Апартман Фемили / 3 лица /

234,9

286,6

Деца (12 до 15,99г.) на доп.легло во студио или апп

35,9

43,6

Возрасен на доп.легло во студио или апп

35,9

43,6

Дете до 3,99г.

бесплатно

Бесплатно

Дете од 4 до 11,99г. На доп.легло во двокреветна соба

15,4

19

Дете од 4 до 11,99г. На ред.легло во еднокреветна соба

Бесплатно

Бесплатно

Дете од 4 до 11,99г. На доп.легло во студио или апп

Бесплатно

бесплатно

                                         Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Во цената е вклучено :

 • Ноќевање со појадок

 • Користење на базен со минерална вода, сауна, парна бања, фитнес

 • Интернет, сеф во собата или на рецепција, паркинг

 • Игротека за деца со професионален аниматор

 • Туристичка такса


НАПОМЕНА :

 • Цените се израсени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден.

 • Цените НЕ ВАЖАТ ЗА НАЦИОНАЛНИ И ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ ПРАЗНИЦИ


Вид на сместување

Максимум сместување

Двокреветна соба

2 возр. + 1 дете до 15,99г. + 1 дете до 3,99г.

Супериор соба

3 возр. + 1 дете до 11,99г. + 1 дете до 3,99г.

Студио

3 возр. + 1 дете до 11,99г. + 1 дете до 3,99г.

Апартман

3 возр. + 1 дете до 11,99г. + 1 дете до 3,99г.

Апартман Фемили

4 возр. + 1 дете до 11,99г. + 1 дете до 3,99г.

 • Во двокреветна соба може да се стави детско креветче или фотелја на расклопување


Вид на сместување

Неделни цени
/недела-четврток/

Викенд цени
/петок-сабота/

Двокреветна соба / 2 лица /

142,6

166,2

Еднокреветна соба / 1 лице /

101

119,5

Супериор соба / 2 лица /

164,1

192,3

Студио / 2 лица /

186

224,6

Апартман / 2 лица /

208,7

246,6

Апартман Фемили / 3 лица /

288,7

340,5

Деца (12 до 15,99г.) на доп.легло во студио или апп

53,8

61,5

Возрасен на доп.легло во студио или апп

53,8

61,5

Дете до 3,99г.

Бесплатно

Бесплатно

Дете од 4 до 11,99г. На доп.легло во двокреветна соба

24,6

28,2

Дете од 4 до 11,99г. На ред.легло во еднокреветна соба

9,2

9,2

Дете од 4 до 11,99г. На доп.легло во студио или апп

9,2

9,2

                                             Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Во цената е вклучено :

 • Ноќевање со појадок и вечера

 • Користење на базен со минерална вода, сауна, парна бања, фитнес

 • Интернет, сеф во собата или на рецепција, паркинг

 • Игротека за деца со професионален аниматор

 • Туристичка такса


НАПОМЕНА :

 • Цените се израсени во евра и се пресметуваат по курс од 1 еур = 62 ден.

 • Цените НЕ ВАЖАТ ЗА НАЦИОНАЛНИ И ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ ПРАЗНИЦИ


Вид на сместување

Максимум сместување

Двокреветна соба

2 возр. + 1 дете до 15,99г. + 1 дете до 3,99г.

Супериор соба

3 возр. + 1 дете до 11,99г. + 1 дете до 3,99г.

Студио

3 возр. + 1 дете до 11,99г. + 1 дете до 3,99г.

Апартман

3 возр. + 1 дете до 11,99г. + 1 дете до 3,99г.

Апартман Фемили

4 возр. + 1 дете до 11,99г. + 1 дете до 3,99г.

 • Во двокреветна соба може да се стави детско креветче или фотелја на расклопување

INTERHOTEL Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.