Hotel Olimp Serbia Zlatibor
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Hotel Olimp Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Online Reservation

                            Hotel Olimp 4*, Златибор

                                                                  01.09 – 22.12.23

Вид на сместување

 

Двокреветна Лукс Соба

63

Еднокреветна Лукс Соба

77,3

Двокреветна ДеЛукс Соба

68,8

Еднокреветна деЛукс Соба

83

Двокреветна Стандард Соба

57,3

Еднокреветна Стандард Соба

71,6

Фамилијарна Соба

69,7

Еднособен Апартман

68,8

Еднокреветен Апартман

101,2

Двособен Апартман

68,8

                                                Цените се дадени по лице на ноќ, изразени во евра

 

Во цената е вклучено :

v  Соодветен број на ноќевања, на база Полу Пансион

v  Користење на Велнес Центарот, игротека, фитнес сала,

v  Паркинг, Wi Fi

 

Во цената НЕ е вклучено :

v  Туристичка такса од 1,1 еур по лице на ноќ за возрасен / Деца (7-14,99г.) – 0,5 еур на ноќ

v  Деца (0-6,99г.) – НЕ плаќаат туристичка такса

v  Патничко Осигурување

v  Индивидуални трошоци

 

Доплати :

v  За пансионски ручек – 10 еур за возрасен / дете (7-11,99г.) – 5 еур по лице на ноќ

v  Ноќевање со појадок се намалува за 5,5 еур по лице

v  Во придружба со двајца возрасни – дете (7-11,99г.) – 22,7 еур на ноќ

v  Доколку 1 дете е во придружба со еден возрасен, плаќа 50% од редовната цена

v  Дополнителното легло се плаќа 50% од редовната цена

v  Дневен престој (12-18ч.) или Late Check Out се наплаќа 50% од редовната цена

 

Напомена :

v  Појадокот и вечерата се служат на шведска маса, доколку во хотелот има 16 или повеќе гости,

Во спротивно, пансионската услуга се служи на сет мени

v  Доколку во едно дете до 6,99г. Е сместено со еден возрасен – цената се пресметува за еднокреветна

v  Во Фамилијарна соба, Апп се пресметува почетна цена од мин за 3 лица

v  За престој од 3 ноки или повеќе се одобрува 10% попуст, за престој од 5+ ноки се одобрува 15%

v  Цените се изразени во евра и се пресметуваат по курс 1 еур = 62 ден

Hotel Olimp Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.