Hotel Kopaonik Serbia Lukovska Banja
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Hotel Kopaonik Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
За хотелот:

         Hotel Kopaonik, Луковска Бања

 

Октомври

Ноември - Декември

Основен ВО пакет

51

49

ВО екстра пакет

65

64

 

 

 

 

         Цените се дадени по лице на полн пансион во двокреветна стандард соба

 

Под Основен ВО Пакет се подразбира :

v    Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),

v    Лекарски прегледи од дежурни лекари;

v    Балнеотерапија: капење во лековита вода
(внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „вирли“ во Горња Бања – места на природна изворска термална вода),
терапија со хидрокинеза (групни вежби во базен со лековита вода);

v    Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;

v    Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);

v    Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки низ областа

v    Исхрана ба база Полн Пансион – Појадок – избор на 10 оброци, ручек и вечера по принципот на анкетирање (3 јадења од дневно мени + диета), према препорака од лекар се води посебна диетална исхрана (за дијабетичари, за луѓе кои боледуваат од висок крвен притисок, безглутенска диета)

v    Интернет

v    Такса

 

Под ВО екстра ден се подразбира : Основниот ВО пакет + 4 терапии дневно

v  Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка)

v  Лечење во лековита кал ( до 2 пати)

v  Електротерапија
(диадинамик, интерферентни струи,
TENS, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, Биоптрон ламба)

v  Мануелна (Рачна) масажа – сегментна


Доплати :

v  За Еднокреветна соба                     – 13 еур на ноќ

v  Доплата за Комфорт соба              –   5 еур по лице на ноќ

v  Доплата за апартман                      – 13 еур по лице на ноќ

 

Услови за деца :

v  Деца (0-4,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО во хотел

v  Деца (5-9,99г.) плаќаат 50% од цената

v  Деца 10+ се сметаат за возрасни и плаќаат полна цена


Напомена :

v  Цените се изразени во евра и се сметаат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  За резервација се плаќа 50% од износот на цената и 14 дена пред пристигнување, вкупниот износ

Hotel Kopaonik Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.