GRAND MONASTERY Aparthotel Bulgaria Pamporovo pamporovo
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

GRAND MONASTERY Aparthotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Facilities
• главен ресторан
• a-la-carte ресторан
• ресторан во национален стил 
• лоби бар
• пијано бар / ноќен клуб со музика во живо
• менувачница
• Wi-Fi во лоби, ресторани и сала за куглање (бесплатно)
• собна услуга (доплата)
• пегла (+ даска за пеглање во секој апт.)
• сервис за перење алишта (доплата)
• салон за убавина (доплата)
• фризер (со доплата)
• обезбеден паркинг (бесплатно)
• необезбеден паркинг (на 200м) - бесплатно
• миленици не се дозволени, нема исклучоци
• check-in - по 14.00 часот
• check-out - до 11:30 часот
Услови за деца
Туристите под 12 години хотелот ги смета за деца.
Локација
На 2,3 км од центарот и на 100 м од главниот ски лифт во ски центарот на Пампорово - Студенец.
Карактеристики за соба

сите соби се опремени со:

• кујна (топли плочи, рерна, микробранова печка, фрижидер, апарат за кафе, тостер, садови и тави, дозволено готвење)

• индивидуално греење

• кабловска телевизија

• електричен бокал

• Сеф (бесплатно)

• Wi-Fi (доплата)

• балкон (студијата немаат балкон)

• огниште - доплата за огревно дрво

• тоалет и бања со туш / кабина за туширање / бања, фен, крпи и козметика за бања (само еднаш, при пристигнување)

• двоспалните и троспалниот апартман имаат по 2 тоалети и 2 бањи

• покривка на подот - тепих, теракота

• средување на просторијата - секој ден

• промена на постелнина - 2 пати неделно

• промена на крпи - 2 пати неделно

Winter Services
СКИ:
• ски гардероба за сопствена опрема (бесплатно)
• изнајмување скии и ски школа (со доплата)
• ски-излез кон ски патеките
Важни информации
СПА центарот нема да работи во сезона 2020/2021
Карактеристики за хотелот
THE GRAND MONASTERY се наоѓа во Пампорово, најголемиот ресорт на Родопите, сместен на 220 км од Софија - главниот град на Бугарија, 85 км од Пловдив и 85 од грчкиот град Ксанти. Без оглед на нејзината локација - 1650 м н.в., климата е блага дури и во текот на зимските месеци, како резултат на силното медитеранско влијание. Просечната годишна температура е 8,5 C, а дебелината на снежната покривка е 140 - 150 m.

THE GRAND MONASTERY Complex е удобен апартмански комплекс, сместен во ски центарот Студенец, на само 50 метри од главната ски лифт станица до врвот Снежанка. Комплексот е изграден во национален стил и се состои од пет меѓусебно поврзани со згради со ескалатори. Во својата највисока зграда, комплексот има директен излез на зелената ски патека што води до главната лифт станица на центарот Студенец.
Thermal Properties

Гостите на Комплексот „Гранд Манастир”  можат да се релаксираат во СПА центарот  „Азија СПА” кој што нуди професионална услуга со масери директно од Азија. На располагање на гостите исто така се парна бања, сауна, хамам, ориентален пилинг  „кесе”, кислороден бар, сали за масажа, релакс зона, специјални терапии за лице и тело, ВИП услуга, фризерски салон итн.

Внатрешниот базен е со должина од 22 м, а температурата на водата и воздухот изнесува од 29 -30*.

Сместување
5 згради со топли врски меѓу нив • 13 лифтови • 5-катна зграда • 5 студија (максимум 2 + 1/2 лица, 30м2) • 33 апартмани со 1 спална соба (максимум 2 + 2/3 + 1/4 лица, 47-55м2) • 20 апартмани со 2 спални соби (максимум 4 + 2/5 + 1/6 лица, 60-80м2) • 1 апартман со 3 спални соби(максимум 6 + 2/7 + 1/8 лица, 102 м2 )

СТУДИЈАТА немаат балкони. Повеќето апартмани имаат балкони. 
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Health Care

Спа Услуги

Надворешен базен

Сауна

Турска бања/ Хамам

Mасажа третмани

Фитнес

СПА центар

Пансион
RO (без оброк), BB (бифе појадока) или HB (бифе појадок и вечера по мени)
Home Location
GPS координати: 41.640683742233180 , 24.689953923225403

Home Child
• детски клуб (од 2-10 години) со аниматори и тобогани (бесплатно)
• електронски игри (доплата)
• бебешко креветче (доплата)
• детско мени во ресторанот
• столче во ресторанот (бесплатно)
• слот машини (доплата)
За хотелот:
Комплексот се наоѓа во Пампорово, на 220 км од Софија и 85 км од Пловдив. Удобен апартмански комплекс, на само 50 метри од главниот лифт кој води до врвот Снежанка. Изграден во традиционален стил и  располага со 5 згради сврзани меѓусебно со топла врска или скали. 

GRAND MONASTERY Aparthotel Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.