GRAND HOTEL VELINGRAD Bulgaria Velingrad Centar
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

GRAND HOTEL VELINGRAD Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Online Reservation

                  Grand Hotel 5*, Велинград

 

Вид на сместување

Неделни Цени

Викенд Цени
(Петок-Сабота)

Реновирана Стандард Соба

128,2

153,8

Двокреветна Лукс Соба

135,9

164

Реновирана Лукс Соба

146,2

171,8

Двокреветна Гранд Делукс Соба

153,8

179,5

Џуниор Апартман

189,7

210,3

Делукс Апартман

205,1

225,6

ВИП Апартман

225,6

241

 

 

 

 

 

 

 
                                        Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Во цената е вклучено :

  • Ноќевање со појадок и вечера
  • Бесплатно користење на СПА зоните во Гранд СПА & Велнес
  • Сеф во собата
  • Паркинг

Само за гостите на Гранд Хотел имаат на располагање две одделни зони –

v  Единствената зона во Гранд Хотел Велинград, достапна САМО ЗА ВОЗРАСНИ –
медицински центар, масажни студиа, солена соба со халогенератор, финска сауна,
билна соба, парна бања, ледена соба, вулканска соба со солена пареа, луксузен релакс со топлотни лежалки....

v  Комплетно реновирана СПА зона – билна парна бања, парна бања, солна бања,
лакониум со топлотни лежалки, парна бања, кнаип патека, финска сауна, тушеви масажери, реновирани гардеробери.

v  8 внатрешни и надворешни базени со топла минерална вода (детски и за возрасни)

v  Со доплата, Медицинскиот центар на Гранд Хотел, Велинград може да ви предложи соодветни физио-терапевтски и балнео процедури

Доплати :

  • Деца од 0 до 11,99г се сместуваат бесплатно, на база појадок и вечера
  • Деца над 12г.и Трет возрасен во соба доплаќаат 46,2 еур на ноќ
  • На лице место во хотелот се доплаќа тур.такса од 2 лева по лице на ноќ и 1 лев осигурување (вклучително и деца)
Thermal Properties

Сместување


GRAND HOTEL VELINGRAD Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.