GRAND HOTEL THERME Bulgaria Bansko Banya
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

GRAND HOTEL THERME Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Концепт за исхрана
All inclusive програмата вклучува:
•08:00-10:00 часот - Појадок Main Restaurant Therme - разновидни топли и ладни оброци, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладни колбаси и сирења, избор на пекарски производи, show cook со
разновидни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови;
•10:00-12:00 часот- Доцен појадок во Аll-day Restaurant - топли и ладни закуски, сендвичи, сезонско овошје, мали слатки, солени пецива, диететски дел
•12:30-14:30 - ручек во Main Restaurant Therme – избор на свежи витамински салати и супи, богат избор од јадења од бугарска и интернационална кујна, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со
разновидни десерти, свежо сезонско овошје
•15:00-17:00 часот - Ужина во All-day Restorant - попладневни топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, ситни колачи, солени пецива, слатко бифе со домашно
подготвени десерти, диететски дел
•18:30-22:00 часот - вечера во Main Restaurant Therme - избор на свежи витамински салати и супи, богат избор од јадења од бугарската и меѓународната кујна, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со
разновидни десерти, диететски дел, свежо сезонско овошје.
Пијалоци
•10:00 – 19:00 часот Слаткарница „Cake & Art“ - топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода, шејкови за деца;
•08:00-02:00- The pool club - топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода, избрана селекција на локални и увезени алкохолни пијалоци, пиво и вино
•09:00-21:00 часот – СПА центар – овошје, билни чаеви и вода
•За време на главните оброци - All day restaurant - топли и безалкохолни пијалоци, сокови, вода, локални алкохолни пијачки, пиво и вино
 Увезен алкохол - Johnnie Walker ; Jim Beam; White Horse; Smirnoff Vodka; Sobieski Vodka; Gordon’s London Dry Gin
 Безалкохолни пијалоци - сокови и производи на Пепси
 Бесплатен мини-бар при пријавување
Важни информации
Капацитет на сместување:
Double Luxury room без балкон - 2+0
Executive room - 2+1 
Family room - 2+2 (дете до 5,99 и дете до 11,99г)
Family suite - 2+2 (дете до 5,99 и дете до 11,99г)
 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Дополнителни информации
Цените се по соба, од ноќ за двајца гости кои плаќаат цела сума и вклучуваат:
 Ноќевање на соодветната услуга - појадок и вечера на шведска маса / Се' вклучено (All inclusive)
 9% ДДВ;
 Wi-Fi на територијата на хотелот;
 Користење на СПА услуги од хотелот- СПА центар од 3000м2: внатрешен и надворешен Vitality базен со минерална вода (38°C), лакониум, хербална сауна, Финска сауна, арома сауна, парна бања, парна бања со шок базен, фитнес. 
САМО ЗА ВОЗРАСНИ: 
- Oтворен Vitality базен со минерална вода (38°C), 
- 2 надворешни базени.
Попусти и доплати:
 Дете од 0 - 11,99 години се сместува бесплатно.
 Трет возрасен кој престојува во едноспален апартман доплаќа 62 за појадок и вечера или 77 на ден на база  All inclusive сместување.

***ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА  КОМУНАЛНА ТАКСА ОД 0,67  ПО ЛИЦЕ НА ДЕН И СЕ ПЛАЌА НА РЕЦЕПЦИЈА
*** ЦЕНИТЕ НЕ ВАЖАТ ЗА ДРЖАВНИ, РЕГИОНАЛНИ И НАЦИОНАЛНИ ПРАЗНИЦИ.
Thermal Properties
СПА центар и минерална вода
Комплексот се снабдува со минерална вода од минералниот извор кој се наоѓа на 3 км. од село Бања.

Минералната вода во Бања има просечна температура од 58°C и има лековити својства, како за надворешна, така и за внатрешна употреба.

Лековитата моќ на минералната вода е добро позната, а во комбинација со чистиот воздух во регионот и нашите бањски области, добивате уникатно СПА искуство.
Сместување
ВалутаEURGrand Hotel Therme Banya
Категорија на хотелот5*Услуга: ALL inclusive
ПериодиPeriod IPeriod IIPeriod IIIPeriod IV
01/12/2322/12/2329/12/2303/01/24
21/12/2328/12/2302/01/2415/04/24
Минимум ноќевања3443
Тип на собаDOUBLE DELUXE ROOM
1 возр.201.30267.30506.00201.30
2 возр.201.30267.30506.00201.30
2возр.+1дете(00-1,99)201.30267.30506.00201.30
Тип на собаEXECUTIVE  ROOM
1 возр.211.20277.20530.20211.20
2 возр.211.20277.20530.20211.20
Тип на собаEXECUTIVE PREMIUM  ROOM
1 возр.211.20277.20530.20211.20
2 возр.211.20277.20530.20211.20
2 возр.+1 дете(00-5,99)211.20277.20530.20211.20
Тип на собаFAMILY  ROOM
1 возр.249.70315.70577.50249.70
2 возр.249.70315.70577.50249.70
2 возр.+1 дете(00-5,99)249.70315.70577.50249.70
2 возр.+1 дете(06-11,99)299.20365.20627.00299.20
3 возр.332.20398.20660.00332.20
Тип на собаFAMILY  SUITE 
1 возр.259.60324.50602.80259.60
2 возр.259.60324.50602.80259.60
2 возр.+1 дете(00-5,99)259.60324.50602.80259.60
2 возр.+1 дете(06-11,99)309.10374.00652.30309.10
3 возр.342.10407.00685.30342.10
Тип на соба1 BEDROOM APP 
1 возр.300.30372.90630.30300.30
2 возр.300.30372.90630.30300.30
2 возр.+1 дете(00-5,99)300.30372.90630.30300.30
2 возр.+1 дете(06-11,99)349.80422.40679.80349.80
3 возр.382.80455.40712.80382.80
2 возр.+2 деца(06-11,99)(00-5,99)349.80422.40679.80349.80
2 возр.+2 деца(00-5,99)(00-5,99)300.30372.90630.30300.30
Тип на соба2 BEDROOM APP 
Allotment100100100100
3 возр.410.30487.31060.40410.30
4 возр.410.30487.301060.40410.30
3 возр.+1 дете(00-5,99)410.30487.301060.40410.30
3 возр.+1 дете(06-11,99)410.30487.301060.40410.30
3 возр.+2 деца(06-11,99)(00-5,99)410.30487.301060.40410.30
2 возр.+2 деца(06-11,99)(00-5,99)410.30487.301060.40410.30
2 возр.+2 деца(00-5,99)(00-5,99)410.30487.301060.40410.30
2 возр.+2 деца(06-11,99)(06-11,99)410.30487.301060.40410.30
4 возр.+1 дете(00-5,99)410.30487.301060.40410.30
3 возр.+2 деца(06-11,99)(06-11,99)410.30487.301060.40410.30


Цените се дадени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкдЦените се дадени по соба на ноќ и вклучуваат: All inclusive услуга Користење на главните згради СПА објекти како што се: Затворен  базен Vitality со минерална вода 38 степени, Лакониум, Билна сауна, Финска сауна, Арома сауна, Арома парна бања, Парна бања со шок базен, Надворешен  базен само за возрасни Vitality со минерална вода 38 степени и 2 други надворешни базени. Складирање на опрема за скијање, шатл-автобуски превоз хотел – гондола со лифт – хотел (во одредени термини),All inclusive пакетот вклучува: Појадок (шведска маса): разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, шоу готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови доцен појадок (шведска маса) - топли и ладни ужини, сендвичи, сезонско овошје, мали слатки, солени, диететски дел Попладневни ужини (шведска маса) - топли и ладни ужини, сезонско овошје, сендвичи, мали колачи, ѓевреци, слатко шведска маса со домашни десерти, диететски дел Ручек (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери - бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови Вечера (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери - бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови Цената не вклучува:   туристичка такса која изнесува 1 еур по лице на ноќ и се плаќа во агенцијатаЦената не вклучува:
 
 туристичка такса која изнесува 1 еур по лице на ноќ и се плаќа во агенцијата
Задолжителни Гала Вечери1 или 2 ца ВозрасниДеца од 6 - 11.99 геца од 0 – 5.99 го или 4-ти возрасен
Новогодишна вечера / Alpin Restaurantвклучено во ценавклучено во ценаБЕСПЛАТНО120.00 €
Божиќна Вечера на 24.12 / Alpin Restaurantвклучено во ценавклучено во ценаБЕСПЛАТНО60.00 €

За хотелот:

ВалутаEURGrand Hotel Therme Banya
Категорија на хотелот4*Услуга: HB
ПериодиPeriod IPeriod II
01/12/2303/01/24
21/12/2315/04/24
Минимум ноќевања33
Тип на собаDOUBLE DELUXE ROOM
1 возр.168.30168.30
2 возр.168.30168.30
2возр.+1 дете(00-1,99)168.30168.30
Тип на собаEXECUTIVE  ROOM
1 возр.177.10177.10
2 возр.177.10177.10
Тип на собаEXECUTIVE PREMIUM  ROOM
1 возр.177.10177.10
2 возр.177.10177.10
2 возр.+1 дете(00-5,99)177.10177.10
Тип на собаFAMILY  ROOM
1 возр.211.20211.20
2 возр.211.20211.20
2 возр.+1 дете(00-5,99)211.20211.20
2 возр.+1 дете(06-11,99)249.70249.70
3 возр.266.20266.20
Тип на собаFAMILY  SUITE 
1 возр.221.10221.10
2 возр.221.10221.10
2 возр.+1 дете(00-5,99)221.10221.10
2 возр.+1 дете(06-11,99)259.60259.60
3 возр.276.10276.10
Тип на соба1 BEDROOM APP 
1 возр.257.40257.40
2 возр.257.40257.40
2 возр.+1 дете(00-5,99)257.40257.40
2 возр.+1 дете(06-11,99)295.90295.90
3 возр.312.40312.40
2 возр.+2 деца(06-11,99)(00-5,99)295.90295.90
2 возр.+2 деца(00-5,99)(00-5,99)257.40257.40
Тип на соба2 BEDROOM APP 
3 возр.352.00352.00
4 возр.352.00352.00
3 возр.+1 дете(00-5,99)352.00352.00
3 возр.+1 дете(06-11,99)352.00352.00
3 возр.+2 деца(06-11,99)(00-5,99)352.00352.00
2 возр.+2 деца(06-11,99)(00-5,99)352.00352.00
2 возр.+2 деца(00-5,99)(00-5,99)352.00352.00
2 возр.+2 деца(06-11,99)(06-11,99)352.00352.00
4 возр.+1 дете(00-5,99)352.00352.00
3 возр.+2 деца(06-11,99)(06-11,99)352.00352.00


                                      Цените се дадени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд
Цените се дадени по соба на ноќ и вклучуваат:
 Полупансион
 Користење на главните згради СПА објекти како што се: Затворен  базен Vitality со минерална вода 38 степени, Лакониум, Билна сауна, Финска сауна, Арома сауна, Арома парна бања, Парна бања со шок базен, Надворешен  базен само за возрасни Vitality со минерална вода 38 степени и 2 други надворешни базени.
 Складирање на опрема за скијање, шатл-автобуски превоз хотел – гондола со лифт – хотел (во одредени термини),
HB пакетот вклучува:
 Појадок (шведска маса): разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, шоу готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови
 Вечера (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери - бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови
Цената не вклучува: 
  туристичка такса која изнесува 1 еур по лице на ноќ и се плаќа во агенцијата

GRAND HOTEL THERME Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.