FESTA WINTER PALACE Bulgaria Borovets Borovets
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

FESTA WINTER PALACE Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Во цената е вклучено:
Бесплатно
• затворен базен (систем за греење)
• фитнес
• сауна
• парна бања
• просторија за релакс
• контрастен туш
•Wi Fi
 

Facilities
• Бифе ресторан 
• Ресторан за вино и скара со зимска тераса
• лоби бар и слаткарница „Моцарт“ / домашни десерти /
• Ноќен бар
• АТМ банкомат
• услуга во соба
• 2 конференциски сали
• Wi-Fi (бесплатно)
• Релакс зона
• салон за убавина
• услуга - хемиско чистење (со доплата)
• обезбеден паркинг (со доплата)
• гаража (со доплата)
• миленици не се дозволени во хотелот
Во цената не е вклучено:
Дополнително се наплатува:
• масажа
• Турска бања
• зона на игри
• ски склад
• обезбеден паркинг
• гаража
Локација
На 100 метри оддалеченост од центарот на ресортот и 50 m оддалеченост од ски патеките „Cherveno Zname“.
Концепт за исхрана
За храна и пијалоци може да изберете помеѓу 2 ресторани и 2 барови кои служат гурманска кујна и избрани пијалоци.
Дополнителни информации
FESTA WINTER PALACE 5*
BED AND BREAKFAST
Periods Period I Period II Period III Period IV Period V Period VI Period VII
15.12.23 22.12.23 28.12.23 30.12.23 02.01.24 26.01.24 04.03.24
21.12.23 27.12.23 29.12.23 01.01.24 25.01.24 03.03.24 09.04.24
DBL DELUXE - BED AND BREAKFAST
1 PAX 87 144 87 230 135 178 87
2 PAX 116 144 116 230 180 198 116
3 PAX 160 198 160 316 248 272 160
1 PAX +1CHD(0-13,99) 87 108 87 173 135 149 87
1 PAX +2CHD(0-13,99)(0-13,99) 116 144 116 230 180 198 116
2 PAX +1CHD(0-13,99) 133 166 133 265 207 228 133
 JUNIOR SUITE - BED AND BREAKFAST
1 PAX 138 158 138 250 200 220 138
2 PAX 138 158 138 250 200 220 138
3 PAX 190 217 190 344 275 303 190
1 PAX +1CHD(0-13,99) 138 158 138 250 200 220 138
1 PAX +2CHD(0-13,99)(0-13,99) 138 158 138 250 200 220 138
2 PAX +1CHD(0-13,99) 159 182 159 288 230 253 159
SUITE 1-Bedroom - BED AND BREAKFAST
1 PAX 150 178 150 270 220 242 150
2 PAX 150 178 150 270 220 242 150
3 PAX 206 245 206 371 303 333 206
1 PAX +1CHD(0-13,99) 150 178 150 270 220 242 150
1 PAX +2CHD(0-13,99)(0-13,99) 150 178 150 270 220 242 150
2 PAX +1CHD(0-13,99) 173 205 173 311 253 278 173

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 120ЕУР
Дете од 4-13,99 години: 60ЕУР
Дете од 0-3,99 години: не користи услуги
---------
Доплата за БОЖИЌНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 60ЕУР 
Дете од 4-13,99 години: 30ЕУР
Дете од 0-3,99 години: не користи услуги
Сместување
Собите се одликуваат со богат мебел и ткаенина и се пространи и имаат балкон со поглед кон планина.
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Health Care
Големиот центар за релаксирање кој вклучува базен, сауна, парна бања, фитнес објекти и нуди широк спектар на масажи,  е одлично место за одмор на планина.
Home Child
• бебешко креветче (бесплатно, на барање)
• столче (бесплатно)
• Мини клуб (бесплатно)
За хотелот:
Луксузниот зимски 5 звезден хотел во Боровец, во подножјето на Рила има затворен базен и е оддалечен на само 100м од скијачката патека и жицарницата.

FESTA WINTER PALACE Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.