APARTMENTS KRALJEVI CARDACI Serbia Kopaonik Centar
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

APARTMENTS KRALJEVI CARDACI Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Дополнителни информации

Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цена по соба на ден на база НАЕМ

Период

Смена

1/3 Студио

 

1/4 Апартман

 

1/6 Aпартман

Comfort

Lux

Comfort

Lux

Comfort

Lux

27.11-11.12.2022

Нед/Нед

39

43

54

60

63

70

11.12-18.12.2022

5=7*

Нед/Нед

46

51

61

67

86

94

18.12-25.12.2022

Нед/Нед

50

54

72

79

89

97

25.12-05.01.2023

Нед/Чет

84

91

111

120

128

140

25.12-05.01.2023

Помалку од 7 ноќи

106

115

138

149

155

169

05.01-22.01.2023

Чет/Нед

56

60

78

85

99

108

22.01-05.02.2023

Нед/Нед

50

54

72

79

89

97

05.02-12.02.2023

Нед/Нед

56

60

78

85

99

108

12.02-19.02.2023

6+1*

Нед/Нед

72

79

95

103

111

121

19.02-12.03.2023

Нед/Нед

46

51

61

67

86

94

12.03-02.04.2023

5=7*

Нед/Нед

39

43

54

60

63

70

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Early Booking
10% попуст за уплата до 01.10.2022
   

Акција
6+1* - За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

Во цената е вклучено:

- Наем на Студио / Апартман
- Чистење и средување на апартманот
- Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

- Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

- 15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

 

 

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
- Полупансион (појадок и вечера):

·       24,5€ на ден за возрасни

·       16,5€ на ден за деца 2-11,99 години

-Појадок

·       8,6€ на ден за возрасни

·       6€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

·       15,5€ на ден за возрасни

·       10,3€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

 

 

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

- До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

 

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

APARTMENTS KRALJEVI CARDACI Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.