Villa Lemi Greece Kassandra Polychrono
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Villa Lemi Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Дополнителни информации

 

Vila Lemi, Polichrono

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно

Плажа: 30м од песочна плажа со ситни каменчиња

Услуга: само наем.

Интернет: бесплатно во соби 

Клима уред: со доплата

Сместување: четирикреветни и петокреветни соби во Вила ЛемиСите соби имаат комплетно опремена мини кујна и прибор во согласност од бројот на легла во собата. 
 
Чистење на собитееднаш неделно;

Промена на крпи и постелнина: еднаш неделно;

Baby cot: на барање 

Check inпосле 14 часот локално време

Check outпоследниот ден до 10 часот наутро

 

EARLY BOOKINGS

 

-15% попуст за резервации направени до 05.02.202330% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02

-10% попуст за резервации направени до 01.03.2023,  30% уплата при резервација и 100% доплата до 15.03

 

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

 

 

Villa Lemi, Polychrono

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи

Период

Услуга

Studio 1/4

Studio 1/5

21.05 - 28.05.23

7 RO

135 €

155 €

28.05 - 04.06.23

7 RO

185 €

205 €

04.06 - 11.06.23

7 RO

235 €

255 €

11.06 - 18.06.23

7 RO

305 €

325 €

18.06 - 25.06.23

7 RO

345 €

365 €

25.06 - 02.07.23

7 RO

365 €

385 €

02.07 - 09.07.23

7 RO

405 €

425 €

09.07 - 16.07.23

7 RO

459 €

479 €

16.07 - 23.07.23

7 RO

499 €

519 €

23.07 - 30.07.23

7 RO

499 €

519 €

30.07 - 06.08.23

7 RO

499 €

519 €

06.08 - 13.08.23

7 RO

499 €

519 €

13.08 - 20.08.23

7 RO

499 €

519 €

20.08 - 27.08.23

7 RO

449 €

469 €

27.08 - 03.09.23

7 RO

365 €

385 €

03.09 - 10.09.23

7 RO

315 €

335 €

10.09 - 17.09.23

7 RO

245 €

265 €

17.09 - 24.09.23

7 RO

195 €

215 €

 

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

 

Цената вклучува:                                

•      Наем на соба за 7 ноќевања 

•      Интернет во соби

        

 

Доплати:

  • Користење на клима уред – 6 еур на ден

•      Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место;                        

 

 

Напомена за резервации со попусти:

  • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
  • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
  • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
  • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 
  • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
  • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

 

                                                     Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 45 

Битола 40 

Време на поаѓање  Скопје -  Халкидики

Време на поаѓање Битола - Халкидики 

Време на поаѓање од Грција за Македониа (локално време)

Велес 45 

Прилеп 40 

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп-на перон)

Пефкохори – 14:15 (13:15 мк.време)

Штип 60 

Струга 50 

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Ханиоти  – 14:30 (13:30 мк.време)

Радовиш 60 

Охрид 50 

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Полихроно – 14:45 (13:45 мк. време)

Струмица 60 

Кичево 55 

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол

• 02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Калитеа – 15:00 (14:00 мк. време)

Неготино 45 

Ресен 50 

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

 

ГП Богородица 45 €

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

 

 

 

 

 

 

Превозот оди на релација Скопје - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

 

Additional Tours

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Villa Lemi Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.