JINENE Тунис - копно Sousse
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

JINENE Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
На територијата на хотелот
надворешен базен, детски базен, затворен базен за возрасни и затворен базен за деца, 2 тениски игралишта (со доплата), куглање (петанк), одбојка, мини голф, пинг-понг, билијард (со доплата), автомати за игри на среќа, мини клуб за деца, ( 5-12 години), игралиште, продавница за подароци. Дневна и вечерна забавна програма.
Програма

Плажа
Плажата е приватна, песочна и опремена со: бар, чадори, лежалки.
Чадори и лежалки покрај базен и плажа бесплатно, душек (се плаќа).
Концепт за исхрана
Ресторан L'Olivier (шведска маса), бар La Fontaine на рецепција, пицерија и All Inclusive бар во близина на базен со забава, a la carte скара на плажа, турско кафуле (наргиле) (се доплаќа).
Важни информации
Hôtel JENENE 3* е буџетски хотел во кој секој гостин ќе се чувствува пријатно и удобно. Релативно мала зелена површина, опремени спортски терени, одлична кујна, одличен тим за анимација.

Последно ажурирање на информацијата /29.11.2022 година/.
Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.
Локација
Хотелот JINENE 3* се наоѓа во туристичката област во близина на Порт ел Кантауи и располага со одлична плажа. Сместен е на иста територија како и хотелот Royal Jinene 4*. Хотелот Jinene Beach се наоѓа во срцето на Сус, на околу 4,9км од Археолошкиот музеј во Сус. Веднаш на морскиот брег. Сите видови кафулиња, барови, ресторани, аква паркови, клубови и други места за забава се во непосредна близина од хотелот.
Карактеристики за соба
бесплатен WiFi, ТВ со рамен екран со сателитски канали, телефон, индивидуална клима, бања и тоалет (комбинирани), балкон со поглед на море или градина. На барање - мини-бар (предмет на плаќање).
Чистење соби и менување пешкири: секојдневно.
Спорт и рекреација
Во хотелите Jinene 3* и Royal Jinene 4* има СПА центар, добро опремен и елегантен.
Има влез од внатрешниот базен до бањата.
На располагање (со доплата): џакузи, турска бања (хамам), сауна и фитнес центар, масажа

JINENE Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.