Hotel Planika, Kurshumliska Banja Serbia Nish Centar
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Hotel Planika, Kurshumliska Banja Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Online Reservation

Hotel Planika, Куршумлиска Бања

 

Октомври - Декември

Велнес ден

69

Медицински ден

74

 

 

 

 

   Цените се дадени по лице во двокреветна стандард соба

 

Под Велнес Ден се подразбира :

v  Лекарски преглед

v  Здравствена лекарска контрола – 24ч. Лекарска служба во хотелот

v  Сместување во двокреветна соба

v  Исхрана на база полу пансион – појадок и вечера на шведска маса

v  Користење на отворен-затворен базент и детски базент

v  Користење на сала за забава (пинг-понг, билијард)

v  Користење на фитнес сала

v  Користење на датско катче

v  Користење на Велнес Центарот – Бањска – (комплекс од 8 базенти со термална вода, сауна, солна соба, парна бања, ладна пештера, Тепидариум, Кнаип патека, релакс соба)

v  Туристичка такса

 

Под Медицински ден се подразбира : Велнес ден + 4 терапии дневно

v  Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка)

v  Лечење во лековита кал ( до 2 пати)

v  Електротерапија (диадинамик, интерферентни струи, TENS, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, Биоптрон ламба)

v  Мануелна (Рачна) масажа – сегментна

v  Сите процедури се вршат по препорака од лекар и после лекарскиот преглед

v  Терапиите ги одредува бањскиот лекар спрема индикациите, а се одвиваат секојдневно и за време на викенди и празници


Доплати :

v  За Еднокреветна соба                     –  9 еур на ноќ

v  Доплата за ЛУКС соба                     –  5 еур по лице на ноќ

v  Доплата за апартман                      –  9 еур по лице на ноќ

 

Услови за деца :

v  Деца (0-6,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО во хотел

v  Деца (7-9,99г.) плаќаат 50% од цената

v  Деца 10+ се сметаат за возрасни и плаќаат полна цена


Напомена :

v  Цените се изразени во евра и се сметаат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  За резервација се плаќа 50% од износот на цената и 14 дена пред пристигнување, вкупниот износ

v  Цените НЕ ВАЖАТ за време на домашни и интернационални празници, како и за период 10.11-13.11

За хотелот:
ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ !!!

Хотел Планика 4*, Куршумлиска Бања
Цена - 72,5 еур по лице на ноќ
* Деца до 6,99г. се сместуваат бесплатно со двајца возрасни
* Деца од 7 до 11,99г. плаќаат 50% од цената со двајца возрасни

Во цената е вклучено -
* Сместување во Стандард соби
* Полу Пансион
* Масажа за добредојде / 20 мин.
* Користење на  Термален Велнес Центар - Бањска -
* Сала за рекреација и забава
* WiFi, Паркинг, Бањарка, крпи, фен за коса
* Туристичка такса

Напомена -
* Период на важност - 08,11 - 12,11
* Минимум 3 нокевања

Hotel Planika, Kurshumliska Banja Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.