Villa Thea Greece Kassandra Kalithea
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Villa Thea Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Важни информации
Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.
Band Text
Овој аранжман е во организација на ДТУ АтлантиС ДООЕЛ и може да се користат COVID-19 ваучерите.

Локација

Халкидики / Касандра / Калитеа

GPS: 40.076476; 23.4473369

За хотелот:

Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плаѓата во Калитеа, на левата страна од главната улица која води до Полихроно.

Пансион

Само ноќевање.

Дополнителни информации

Паркинг е дозволен пред самата вила но не е препорачливо бидејќи на 30м од вилата има место за паркинг на самата улица и е бесплатен.Наспроти вилата има продавници, ресторани, гиро, голем маркет Мазутис, фурна, продавници за сувенири, бунди, бижутерии и летна опрема.Во цената не е вклучено:

·         Превоз


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

o    -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

o    -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице

o    -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице

o    - Струмица - трансфер до Смоквица  - 60 еур по лице 

o    -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице

o    -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

o    -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице

o    -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице

o    -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице

o    -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур

o    -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

o    -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Деца од 2-11,99год -10еур попуст 

 

Атлантис Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

o    -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

o    -4:00 Скопје (Дрводекор)

o    -4:30 Велес (БП Макпетрол кружен тек)

o    -5:00 Неготино (БП Неготино)

o    -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

o    -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

o    -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

o    -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

o    -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

o    -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

o    -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

o    15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

o    14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

o    14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

o    14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 


Сместување

Вилата се состои од 2+1 студија и 1/3+1 студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат. 

Студијата 2+1 имаат капацитет за 2 возрасни лица + 1 дете, и одредени соби можат да примат 3 возрасни лица, но да се има во предвид дека спaлното легло е со помали мерки. Студијата располагаат со едноспално легло со помали мерки на кој би спиеле возрасен и дете и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон со поглед на море, клима без доплата, ТВ и wi-fi.

Трокреветните студија имаат 3 легла, т.е едно поголемо во мерки од стандардно 90см легло, и две стандардни легла. Капацитетот на овие студија е 3 возрасни лица или 2 возрасни со 2 деца од кој едното спие со родител на поголемото легло.Сите студија имаат балкон со поглед на море, сопствен тоалет, мини кујна со прибор за готвење и јадење, плазма тв, клима и wi-fi.

Villa Thea Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.