Villa Mihalis Greece Pieria Leptokaria
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Villa Mihalis Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Дополнителни информации

Вилата се наоѓа близина на центарот на Лептокарија, на втор ред од плажа, на 50м од плажа, опкружена во зеленило и големи сенки од чинари, за оние кој сакаат свежи пријатни ноќи, во мирен дел на туристичкото место, идеална за оние кој посегнуваат по мирен одмор, и за оние кои патуваат со сопствен превоз има можност за паркирање возила пред вилата. Располага со убаво уредени двокреветни трокреветни и четворокреветни студиа. Сите студиа се опремени со бања, комплетна кујна, прибор за јадење и готвење, ТВ, клима уред (не е вклучен во цена-6€ на ден), тераса со маса и столици, нема тенди. Кога се одвива смената на термините, и кога доаѓаат или заминуваат патниците, во дворот се поставени маси и столици за чекање, исто така има и тоалет на располагање.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО € ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

(напомена: првите два и последните два термина се промо и не подложат на попуст)

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Превоз

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

·         -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

·         -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице

·         - Струмица – Трансфер до Смоквица – 60 еур по лице

·         -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 45€ по лице

·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице

·         -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

·         -Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице

·         -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€

·         -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице

·         -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице

·         -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

·         – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

·         – Деца до 1,99 години бесплатно

Атлантис Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или ако има промена на цената на горивото

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

·         -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес

·         -04:00 h Скопје (Дрводекор)

·         -04:30 h Велес (БП Макпетрол кружен тек)

·         -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

·         -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

·         -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )

·         -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

·         -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

·         -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

·         -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

·         -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

 

Villa Mihalis Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.