Villa Dimitra Greece Kassandra Kalithea
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Villa Dimitra Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Сместување

Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, (клима со доплата 5еур на ден на лице место) и wi-fi, истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима
со доплата и wi-fi.
Петтокреветното студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима
со доплата и wi-fi.

За хотелот:
Вила Димитра се наоѓа на 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40м одалеченост од вилата каде  има бесплатен паркинг.

Дополнителни информации

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

 

ВИЛА ДИМИТРА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Сутерен 1/3  (студио за 3 лица)

1/3  (студио за 3 лица)

1/4  (студио за 4 лица)

1/5 (студио за 5 лица)

Коментар

19.05-26.05.2024

7

89

99

109

139

Промо цени

26.05-02.06.2024

7

119

129

139

169

Промо цени

02.06-09.06.2024

7

169

189

199

229

Промо цени

09.06-16.06.2024

7

239

259

289

319

 

16.06.-23.06.2024

7

279

299

309

339

 

23.06-30.06.2024

7

329

349

369

409

 

30.06-07.07.2024

7

399

409

439

469

 

07.07-14.07.2024

7

409

419

479

499

 

14.07-21.07.2024

7

429

439

489

509

 

21.07-28.07.2024

7

479

489

529

569

 

28.07-04.08.2024

7

489

499

539

579

 

04.08-11.08.2024

7

489

499

539

579

 

11.08-18.08.2024

7

479

489

529

569

 

18.08-25.08.2024

7

349

359

369

409

 

25.08-01.09.2024

7

299

309

329

369

 

01.09-08.09.2024

7

199

209

219

349

 

08.09-15.09.2024

7

149

159

169

209

Промо цени

15.09-22.09.2024

7

119

129

139

179

Промо цени

22.09-29.09.2024

7

79

89

99

129

Промо цени

 

 

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

·         -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице

·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице

·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице

·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

·         Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице

·         Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице

·         Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице

·         Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице

·         Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена

·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

 

Локација
40°04'31.8"N 23°26'40.8"E
Efxinou Pontou 7-5, Kallithea 630 77, Greece
Важни информации
Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

Villa Dimitra Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.