Thermo Spa Hotel Rimska Banya Bulgaria Bansko Banya
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Thermo Spa Hotel Rimska Banya Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Локација
Хотелот се наоѓа на 10км од ски центарот во Добриниште.
Центарот на Банско и автобуската и железничката станица се во рамките на 6км.
Бесплатен приватен паркинг е достапен на лице место во хотелот се до пополнување на местата.
Концепт за исхрана
Ресторанот во хотелот служи бугарска кујна.
Гостите исто така може да се релакрисаат во лоби барот или во градината во која има и игралиште за деца.
Сместување
Сите соби се опремени едноставно и имаат кабловска ТВ, минибар и бокал.
Повеќето од собите се со балкон и поглед на шумата или градот Банско.
Health Care
СПА центарот се состои од топла када и 2 базени на затворено од кои 1 може да открие во текот на летото.
Третмани за масажа и фитнес објекти, како и СПА капсула и објекти за бања на Клеопатра може да се користат со дополнителна наплата.
За хотелот:
На тивка локација на работ на Бања, хотелот е на 5км од ски центарот Банско и нуди бесплатен шатл до ски лифтовите во зима.
СПА центарот вклучува бесплатна сауна, парна бања и базен.
Бесплатен интернет е достапен во цел хотел.

     Thermo Spa Hotel Rimska Banya 3*, с. Бања
                                 07.01.2024 – 29.02.2024

Вид на сместување

Викенд Цена
НВ

Неделна Цена
НВ

Еднокреветна соба со балкон / 1 рах /

66,7€

60€

Еднокреветна соба без балкон / 1 рах /

61,5€

55,4€

Двокреветна соба со балкон / 2 рах /

112,8€

101,5€

Двокреветна соба без балкон / 2 рах /

107,7€

97€

Студио со балкон / 2 рах /

118€

106,2€

Студио без балкон / 2 рах /

112,8€

101,5€

Апартман 1 со балкон / 2 рах /

123€

110,8€

Апартман 2 со балкон / 4 рах /

215,4€

193,8€

Доп.легло за возрасен

38,5€

34,6€

Дете (4-11,99г.) на доп.легло во соба, студио или апп 2

28,2€

25,4€

Дете (4-11,99г.) на доп.легло во апп 1

18€

16,2€

                                           Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра


Во цената е вклучено :

 • Ноќевање со појадок (на швед.маса) и вечера (швед.маса или сет мени)

 • Користење на Термален СПА Центар –
  Два внатрешни базенти со термална вода, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, ледена соба, фитнес, релакс зона

 • Комбинирани спортски терени (тенис, одбојка, кошарка, футбал)

 • Необезбедуван Паркинг со видео надзор, WiFi

 • Туристичка такса

Во цената НЕ е вклучено :

 • Патничко Осигурување

 • Индивидуални трошоци

Доплати :

 • Деца (0-3,99г.) на доп.легло се сместуваат БЕСПЛАТНО

 • Деца (4-11,99г.) на ред.легло ја плаќаат цената за возрасен

 • За деца до 11,99г. Не слесуваат бањарки

 • За сместување од 8 до 14ч. Се плаќа 50% од цената за ноќевање (спрема можностите)

 • За сместување пред 8 ч се плаќа 100% од цената за ноќевање

 • Доцно ослободување на собите од 12 до 18ч. Се плаќа 50% од цената на собата

 • Ослободување после 18ч. Се плаќа 100% од цената на собата

 • Топки, Тенис Рекети и Тенис Машина – согласно цените на рецепција


Напомена :

 • Цените се изразени во евра и се пресметуваат по курс 1 еур = 62 ден

 • За потврдените резервации, потребно е 100% уплата, 10 дена пред пристигање


Thermo Spa Hotel Rimska Banya Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.