RADINAS WAY Bulgaria Borovets Borovets
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

RADINAS WAY Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
Доживејте ја удобноста и семејната атмосфера на зимската бајка во хотелот „Radina's way “, Боровец. Сместен во чистата борова шума и падините покриени со снег, хотелот Radina's Way е идеално место за забава и семејна рекреација. Со своите луксузни соби, модерни простории, иновативна кујна, пространи конференциски сали и беспрекорна услуга, хотелот е вистинското место за вашиот одмор.
Концепт Лето
Во летниот период гостите можат да го истражуваат Националниот парк Рила или да посетат историски места како што се Ситнјаково и кралските резиденции на Сарагиол. Сите туристички места на планината Рила се лесно достапни со автомобил.
Facilities
• ресторан
• лоби бар
• собна услуга
• камин во лоби
• Wi-Fi во лоби (бесплатно)
• конференциска сала (доплата)
• соба за состаноци
• алишта (доплата)
• незаштитен паркинг (бесплатно)
• миленици не се дозволени
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 2-11,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Локација
Оддалечен 2 км од центарот на ресортот и 2 км од Гондолата.
Winter Services
• превоз до лифтот - бесплатно
• ски гардероба за сопствена опрема (бесплатно)
Концепт за исхрана
Елегантниот ресторан нуди здрави јадења со фокус на домашни производи, свежо исцедени сокови и коктели со витамини.
Гостите може да уживаат во пијалок и во лоби барот.
Спорт и рекреација
Бесплатно
• затворен базен
• џакузи
• фитнес
• парна бања
• сауна
• зона за релаксација

Дополнително се наплаќа
• масажа
Дополнителни информации
Хотелот е опкружен со борови дрвја и има тераса за седење со поглед кон планината Рила.
Бесплатно: Ски Шатл до Гондола лифт (за време на ски сезона)

RADINAS WAY
HALF BOARD
Periods Period I Period II Period III Period IV Period V
01.12.23 22.12.23 30.12.23 02.01.24 04.03.24
21.12.23 29.12.23 01.01.24 03.03.24 31.03.24
DBL ROOM - HALF BOARD
1 PAX 69 91 141 108 75
2 PAX 95 121 187 143 99
1 PAX +1CHD(0-11,99) 95 121 187 143 99
1 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 99 127 196 150 104
2 PAX +1CHD(0-11,99) 99 127 196 150 104
FAMILY ROOM - HALF BOARD
1 PAX 101 143 209 165 110
2 PAX 101 143 209 165 110
3 PAX 142 200 293 231 154
1 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 106 150 219 173 116
1 PAX +3CHD(0-11,99)(0-11,99)(0-11,99) 127 179 261 206 138
2 PAX +1CHD(0-11,99) 106 150 219 173 116
2 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 127 179 261 206 138
APP 1-Bedroom - HALF BOARD
1 PAX 110 154 220 176 121
2 PAX 110 154 220 176 121
3 PAX 154 216 308 246 169
1 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 110 154 220 176 121
1 PAX +3CHD(0-11,99)(0-11,99)(0-11,99) 138 193 275 220 151
2 PAX +1CHD(0-11,99) 110 154 220 176 121
2 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 138 193 275 220 151
APP 1-Bedroom DELUXE - HALF BOARD
1 PAX 121 165 242 187 132
2 PAX 121 165 242 187 132
3 PAX 169 231 339 262 185
1 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 121 165 242 187 132
1 PAX +3CHD(0-11,99)(0-11,99)(0-11,99) 151 206 303 234 165
2 PAX +1CHD(0-11,99) 121 165 242 187 132
2 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 151 206 303 234 165

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 100ЕУР
Дете од 2-11,99 години: 35ЕУР
Дете од 0-1,99 години: не користи услуги


Сместување
• Зграда на 5 ката • 2 лифта • 55 сместувачки единици • 35 двокреветни соби (максимум 2 + 1 лице, 30 м²) • 4 апартмани со 1 спална соба (максимум 2 + 2/3 лица, 50 м²) • 4 Deluxe апартмани (максимум 2 + 2/3 лица) • 10 фамилијарни соби (максимум 2 + 2/3 лица) • 2 еднокреветни соби (максимум 1 лице).
Сите соби се опремени со ТВ со рамен екран со кабелски канали и бесплатен интернет.
Минибарот и мермерните бањи додаваат дополнителен луксуз на собите.
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Пансион
BB (вклучен појадок) / HB (појадок и вечера вклучени)
Home Child
• бебешко креветче (бесплатно)
• високи столови (бесплатно)
• базен за деца
• чување деца (доплата)
• електронски игри (доплата)
• детска соба со аниматор
За хотелот:
Овој хотел се наоѓа во ски центарот Боровец и нуди органска кујна и велнес центар со подмладувачки третмани.
Оддалечен е 2 км од Гондола лифтот па се до врвот на Јастребец.

RADINAS WAY Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.