Maya Bay Greece Kassandra Kalithea
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Maya Bay Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
For Web
Дополнителни информации

 

Хотел Maya Bay – Калитеа   http://maya-bay.gr/

Локација: 

Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа. Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Плажа: Неполни 5 минути од песочна плажа.

Услуга:  Наем на соба

Интернет: Бесплатно на бар / базен.

Сместување: Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) - Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.

Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен.

Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Хотелски содржини: 

Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24 / 7, игротека за деца

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата. 


Ценовник валиден од 10.06.2024

 

Термин

Услуга

Цена по лице

Цена по лице за 7 ноќевања

16.06 - 23.06.24

7 RO

219 €

23.06 - 30.06.24

7 RO

249 €

30.06 - 07.07.24

7 RO

279 €

07.07 - 14.07.24

7 RO

289 €

14.07 - 21.07.24

7 RO

309 €

21.07 - 28.07.24

7 RO

339 €

28.07 - 04.08.24

7 RO

339 €

04.08 - 11.08.24

7 RO

339 €

11.08 - 18.08.24

7 RO

339 €

18.08 - 25.08.24

7 RO

339 €

25.08 - 01.09.24

7 RO

309 €

01.09 - 08.09.24

7 RO

219 €

08.09 - 15.09.24

7 RO

199 €

15.09 - 20.09.24

5 RO

169 €Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд.


Цената е дадена по лице и вклучува:

• 7 ноќевања

• Користење на клима уред

• Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена


Доплати:

• Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;

• 2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 9€ на ноќ;

• Трет возрасен сместен на дополнително  легло 13€ на ноќ


Превоз Македонија – Грција – Македонија

• Скопје / Велес / Неготино / Гр. премин Богородица – 45 € за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.

• Струмица, Штип – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г.

• Битола / Прилеп - 40 € за возрасни и 30 € за деца до 11,99


Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Напомена за резервации со попусти:

• Бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!

• Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.

• Резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!

• Доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.

• За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти

• Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.


Начин на резервирање и правила за отказ:

• Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ.

• Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.

• За резервација е потребно да се дадат точно име и презиме на сите патници и датуми на раѓање

 

Корисникот може во секој момент да се откаже од патувањето и тоа треба задолжително да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци како надомест во определен процент:

- за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5%

- за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето 20%

- за отказ од 29 до 20 дена пред патувањето 50%

- за отказ од 19 до 15 дена пред патувањето 80%

- за отказ од 14 до 0 дена пред патување или во текот на патувањето 100%


Во цената не е вклучено:


Локација

Локација: 

Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа.

GPS: 40.072341; 23.449572
За хотелот:

Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.

Сместување

Сместување:Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) - Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.
Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен / baby cot на барање - бесплатно!
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Maya Bay Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.