LION Borovets Bulgaria Borovets Borovets
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

LION Borovets Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис (листа)
Боровец е модерен ски ресорт од висока класа со луксузни хотели, ресторани, забавни места и 50 км ски патеки кои обезбедуваат одлични услови за различни зимски спортови. Хотелот со 4 ѕвезди Lion Borovetz се наоѓа во едно од најубавите и мирни места на Боровец, на само неколку минути пешачење од главната станица за ски лифтови.
Facilities
• ресторан
• a la carte ресторан
• лоби бар
• Интернет во фоајето
• Сеф (доплата)
• менувачница
• конференциска сала
• продавница
• сервис за алишта, хемиско чистење (доплата)
• пеглање (доплата)
• чуван паркинг (со доплата)
• миленици не се дозволени
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 4 - 11,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Локација
1 km од центарот на ресортот и 1 km оддалечен од гондолата. 
Winter Services
СКИ:
• превоз до лифтот - бесплатно
• ски гардероба за сопствена опрема (бесплатно)
Концепт за исхрана
Ресторан
Хотелот располага со ресторан со капацитет од 150 места, со бар и шведска маса, каде што гостите можат да уживаат во бугарската, како и во европската кујна.

Механа
Традиционална бугарска „Механа“ (таверна) со капацитет од 80 места.

Лоби бар
Лоби барот има две нивоа, 4 камини и нуди пријатна атмосфера.
Спорт и рекреација
Бесплатно
• затворен базен (26-28 ° C)
• фитнес
• џакузи (26-28 ° C)
• сауна

Дополнително се наплаќа
• пинг понг
• билјард
• масажа и спа третмани
• просторија за игри
• Турска бања
Дополнителни информации
LION BOROVETS 4*  
HALF BOARD
DBL ROOM - min 2; max 2 01.12
 15.12
16.12
 26.12
27.12
 05.01
06.01
 09.02
10.02
 23.02
24.02
 03.03
04.03
 31.03
p.p. in DBL HB 47 52 87 52 55 52 47
SGL ROOM /1 Adult/ 69 76 165 76 83 76 69
DBL ROOM /2 Adults/ 95 103 174 103 110 103 95
1 adult + 1 Chd (00-03,99) 69 76 165 76 83 76 69
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 83 90 152 90 96 90 83
TWIN LARGE ROOM - min 2; max 2+1
  or 3 ad
01.12
 15.12
16.12
 26.12
27.12
 05.01
06.01
 09.02
10.02
 23.02
24.02
 03.03
04.03
 31.03
p.p. in TWIN LARGE HB 52 57 91 57 59 57 52
TWIN LARGE ROOM /2 Adults/ 103 114 183 114 119 114 103
TWIN LARGE + EXTRA BED /3 Adults/ 142 157 251 157 164 157 142
1 adult + 1 Chd (00-03,99) 103 114 183 114 119 114 103
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 90 100 160 100 104 100 90
1 Adult + 2 Chd (04-11,99) 110 122 194 122 127 122 110
1 Adult + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99) 90 100 160 100 104 100 90
2 Adults + 1 Chd (00-03,99) 103 114 183 114 119 114 103
2 Adults + 1 Chd (04-11,99) 123 136 217 136 141 136 123
FAMILY ROOM - min 2; max 2+2 or 3 ad 01.12
 15.12
16.12
 26.12
27.12
 05.01
06.01
 09.02
10.02
 23.02
24.02
 03.03
04.03
 31.03
p.p. in FAMILY ROOM HB 61 68 108 68 74 68 61
Rent FAMILY ROOM /2 Adults/ 121 136 216 136 147 136 121
Rent FAMILY ROOM /3 Adults/ 160 179 284 179 193 179 160
1 adult + 1 Chd (00-03,99) 121 136 216 136 147 136 121
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 121 136 216 136 147 136 121
1 Adult + 2 Chd (04-11,99) 140 158 250 158 170 158 140
1 Adult + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99) 121 136 216 136 147 136 121
2 Adults + 1 Chd (00-03,99) 121 136 216 136 147 136 121
2 Adults + 1 Chd (04-11,99) 140 158 250 158 170 158 140
2 Adults + 2 Chd (00-03,99) 121 136 216 136 147 136 121
2 Adults + 2 Chd (04-11,99)(00-03,99) 140 158 250 158 170 158 140
2 Adults + 2 Chd (04-11,99) 160 179 284 179 193 179 160
APP 1-Bedroom - min 2; max 4+1 or 5 ad 01.12
 15.12
16.12
 26.12
27.12
 05.01
06.01
 09.02
10.02
 23.02
24.02
 03.03
04.03
 31.03
Rent APP 1-Bedroom /2 Adults/ HB 204 231 336 231 241 231 204
Rent APP 1-Bedroom /3 Adults/ 204 231 336 231 209 231 204
Rent APP 1-Bedroom /4 Adults/ 204 231 336 231 209 231 204
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /5 Adults/ 204 231 336 231 209 231 204
2 Adults + 2 Chd (00-03,99) 204 231 336 231 209 231 204
2 Adults + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99) 204 231 336 231 209 231 204
2 Adults + 2 Chd (04-11,99) 204 231 336 231 209 231 204
3 Adults + 1 Chd (00-03,99) 204 231 336 231 209 231 204
3 Adults + 1 Chd (04-11,99) 204 231 336 231 209 231 204
3 Adults + 2 Chd (00-03,99) 204 231 336 231 209 231 204
3 Adults + 2 Chd (00-03,99)(04-11,99) 204 231 336 231 209 231 204
3 Adults + 2 Chd (04-11,99) 204 231 336 231 209 231 204
4 Adults + 1 Chd (00-03,99) 204 231 336 231 209 231 204
4 Adults + 1 Chd (04-11,99) 204 231 336 231 209 231 204

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 90ЕУР 
Дете од 4-11,99 години: 45ЕУР
Дете од 0-3,99 години: не користи услуги.
--------
Доплата за БОЖИЌНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 60ЕУР 
Дете од 4-11,99 години: 30ЕУР
Дете од 0-3,99 години: не користи услуги
Сместување
6-катна зграда • 2 лифта • 56 двокреветни соби (максимум 2 лица, 22 м²) • 61 двокреветни големи соби
(поголема двокреветна соба, макс. 2 + 1/3 лица, 33 м²) • 24 фамилијарни соби (поголема двокреветна соба, макс. 2 + 2/3 лица, 38 м²) • 5 едноспални
апартмани (максимум 4 + 1/5 лица, 74 м²).

Во хотелот има 24 фамилијарни соби. Овој тип на сместување е многу голем, со кревет со големина (2,0х2,0 м.) и софа на развлекување, погодна за две деца или еден возрасен. Исто така има и мала кујна, опремена со микробранова печка, фрижидер, мини бар и маса. Сите бањи имаат када.

Во хотелот има 5 апартмани, тие се состојат од две простории. Во поголемата има два кревети, клуб маса, софа и чајна кујна со трпезариска маса. Во втората соба има голем брачен кревет, маса и ноќни масички.

Стандардната соба располага со кревет со големина од 1,60 м.-2,00 м. и не постои можност за дополнително легло. Овој тип просторија е многу пријатна и комфорна и има голема бања, опремена со када. 

Двокреветни големи соби,луксузни соби, поголеми од стандардните. Тие се опремени со два одделни кревети (1,0х2,0 м.) и екстра кревет за трето лице (фотелја на спуштање). Сите бањи имаат када. 

Сите хотелски соби располагаат со ТВ, мини бар,Wi-Fi (бесплатен), централна климатизација  и телефон.

General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Пансион
HB (вклучен појадок и вечера / пијалоци за време на вечера - вино, пиво, вода и
сок /).
Home Child
ЗА ДЕЦА:
• бебешко креветче (бесплатно)
• столче (бесплатно)
• базен за деца

За хотелот:
Боровец е првиот и најпопуларен меѓународен планински ресорт во Бугарија. Сместен е на 2 000м н.в. на северните падини на планината Рила. Боровец е лесно достапен, оддалечен е само 70 км од Софија

Оддалеченост до центар: 840м
Оддалеченост до аеродром: 72км до аеродромот Софија

Адреса: Боровец 2010, Бугарија

LION Borovets Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.