King Tut Aqua Park Beach Египет Хургада
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

King Tut Aqua Park Beach Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис

На само 5 км од аеродромот Хургада, all-inclusive ресортот King Tut нуди голем базен и директен пристап до плажа. Располага со соби со балкони со поглед на коралниот гребен.

Има 3 ресторани, вклучувајќи го и ресторанот Love Boat со романтичен амбиент и панорамски поглед на Црвеното Море.  Во бедуинскиот шатор Сахара можете да уживате во азиски чаеви и наргиле.

Во цената е вклучено:

Facilities

Покрај главниот ресторан со тераса, хотелот располага со a la carte ресторан и бар на плажа, бар на базен , бар во лоби, ориентално кафуле, детска соба за игри, менувачница, салон за убавина, рецепција, билијард, пинг-понг, бесплатен Wi-Fi во заеднички простории, сервис за перење и пеглање и продавници.

Забелешки
Check out е во 12:00 попладне 
При одјавување се плаќа доколку имате користено нешто надвор all услугата, се враќаат картичките за пешкири, клуч од соба и нараквицата
Престој во хотелот после 17:00 е дозволено само со доплата и доколку хотелот има слободни соби.
За изгубен клуч, нараквица или картица за пешкири , трошокот е на Ваша сметка. 
Не е дозволено изнесување на храна надвор од ресторанот, воедно хотелот не сноси одговорност за храната која што не е од хотелот. 
Локација

Хотелот Кинг Тут се наоѓа на приватна песочна плажа со коралeн гребен, 5 км од Сакала и 8 км од аеродромот.

Спорт и рекреација
Хотелот располага со надворешен базен (загреан во зима), детски базен, аква парк со тобогани, фитнес центар, џакузи на отворено, спа (со доплата), простории за масажа, сауна, спортски терени на плажа, разни спортови на вода, игралиште, мини клуб. Гостите можат да користат крпи, лежалки и чадори за сонце бесплатно.
Програма

Сместување

Располага со 133 соби. Сите соби имаат климатизација, мини бар, телефон, сателитска ТВ, фен и балкон.

Band Text
Пансион

 All inclusive - "се вклучено" - појадок, ручек, вечера, закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци според хотелските правила (самопослужување, избор на повеќе оброци).

За хотелот:

Дополнителни информации
Во хотелот има менувачница на рецепција. Се замолуваат сите гости на хотелот да се придржуваат кон  dress code за време на вечерата, не е доволено да се носи шорц, папучи и сл. 
Важни информации

За овој аранжман важат општите услови на патување на AtlantiS, кои ги добивате со резервирање на вашата соба.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

General Warning

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

King Tut Aqua Park Beach Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.