Kaisol Romance Resort Sahl Hasheesh (Adult only) Египет Хургада
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Kaisol Romance Resort Sahl Hasheesh (Adult only) Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Краток опис
KaiSol Romance Resort е дел од ланецот на луксузни хотели KaiSol кој ветува врвно подмладувачко искуство. Со идеална локација во мирниот воздух и сините мориња на Sahel Hasheesh, KaiSol Romance Resort е совршеното бегство од реалноста.

KaiSol Romance Resort е хотел само за возрасни, украсен со различни содржини, активности и целодневна, целоноќна забава. KaiSol ветува прилагоден одмор за меден месец, парови и млади групи за да се препуштат на небесната мешавина на луксузно сместување и тропско одморалиште.
Плажа
Хотелот има своја песочна плажа долга 130m, која се наоѓа спроти шеталиштето, поголемиот дел е убаво уреден простор за капење. Гостите на хотелот можат бесплатно да користат крпи, лежалки и чадори.
Локација
Се наоѓа во Sahl Hasheesh, на околу 21km од аеродромот и 26km од центарот на Хургада.
Карактеристики за соба
Хотелот располага со 252 сместувачки единици и сите имаат SAT LCD телевизор, клима уред, Wi-Fi интернет, сеф, клима, мини бар (полн при пристигнување, а подоцна го полнат само со вода), чајник, фен за коса.
Superior соби (38m2) - имаат поглед на градина и можат да имаат прозор/балкон/тераса, се наоѓаат во новиот дел.
Deluxe собите имаат поглед на базен или море и имаат балкон. Собите со поглед на море (39m2) се наоѓаат во стариот дел и се реновирани, додека собите со поглед на базен (46m2) се сместени во новиот дел.
Deluxe jacuzzi соби (46m2) - имаат поглед на базен и делумен поглед на море, приватно џакузи и балкон, се наоѓаат во новиот дел на хотелот.
Deluxe swim up (46m2) - имаат поглед на базен и тераса со директен пристап до базенот, се наоѓаат во новиот дел на хотелот.
Jacuzzi Suite Pool (90m2) - имаат поглед на базен, се состојат од соба со брачен кревет и дневна соба, имаат џакузи, балкон и се наоѓаат во новиот дел на хотелот.
Signature Suite (90m2) - имаат поглед на базен, се состојат од соба со брачен кревет и дневна соба, имаат џакузи, тераса и директен пристап до базените, се наоѓаат во новиот дел од хотелот.

Се плаќа: телефон, room service.
Концепт за исхрана
Услугата во хотелот е All Inclusive - појадок, ручек и вечера (самопослужување - избор од неколку јадења според правилата на хотелот). Покрај главниот ресторан, хотелот има и неколку a la carte ресторани - Sicilia (италијански), Matsu (азиски), Masala House (индиски), Cedar (либански) и Reefs & Shells (морска храна). На гостите им се достапни и неколку барови - Sea Breeze Bar, Fusion Bar и Palmside Bar. Понудата вклучува и ужина во текот на денот и после полноќ, колачи, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Се доплаќа: a la carte ресторани (рибниот ресторан се доплаќа, останатите се бесплатни еднаш за време на вашиот престој), увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и се' останато надвор од концептот.

Хотелот има право да ги менува деталите за услугата во зависност од сезоната (времето, содржината...).
Спорт и рекреација
На гостите им е на располагање надворешен базен и базен за релаксација (надворешниот базен се загрева во текот на зимската сезона), пинг понг, пикадо, бочање, билијард, музика во живо и вечерни програми, Wi-Fi интернет.
Се доплаќа: нуркање, спортови на вода, snorkling и други активности надвор од концептот.
Spa & wellness
Гостите во оквир на спа центарот можат бесплатно да го користат фитнес центарот.

Се доплаќа: сауна, парна бања, џакузи, турска бања, масажи и други третмани.
Важни информации
Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.
Карактеристики за хотелот
Хотелот е отворен во 2010 година, а новиот дел од хотелот со поглед на пустината, планините и градината е отворен во 2019 година. Се нудат 252 сместувачки единици. На гостите им се достапни базени, неколку ресторани и барови. Се препорачува на сите кои сакаат да уживаат во мирен одмор и добра услуга.

Хотелот е наменет само за возрасни (16+).
Програма


Дополнителни информации
Услуга за перење и пеглање, доктор на повик, фризер, лимузина, продавници, паркинг.
За хотелот:

Kaisol Romance Resort Sahl Hasheesh (Adult only) Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.