Hotel Jelak Serbia Lukovska Banja Centar
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Hotel Jelak Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Локација

Локација :  Lukovo bb, 18437 Lukovo, Serbia 

Дополнителни информации

 • Затворен тераписко-рекреативен базен со термална вода со температура 33-35⁰Ц. Во овој базен двапати дневно се изведуваат вежби под надзор на физиотерапеут (хидрокинезитерапија).
 • Отворен базен со термална вода со температура 33-35⁰Ц, со млазници и “врело”. Базенот е отворен во текот на целата година.

Online Reservation

             Hotel Jelak, Луковска Бања

 

Октомври

Ноември - Декември

Основен ВО пакет

51

49

ВО екстра пакет

65

64

 

 

 

 

           Цените се дадени по лице на полн пансион во двокреветна стандард соба

 

Под Основен ВО Пакет се подразбира :

v    Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),

v    Лекарски прегледи од дежурни лекари;

v    Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „вирли“ во Горња Бања – места на природна изворска термална вода), терапија со хидрокинеза (групни вежби во базен со лековита вода);

v    Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;

v    Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);

v    Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки низ областа

v    Исхрана ба база Полн Пансион – Појадок – избор на 10 оброци, ручек и вечера по принципот на анкетирање (3 јадења од дневно мени + диета), према препорака од лекар се води посебна диетална исхрана (за дијабетичари, за луѓе кои боледуваат од висок крвен притисок, безглутенска диета)

v    Интернет

v    Такса

 

Под ВО екстра ден се подразбира : Основниот ВО пакет + 4 терапии дневно

v  Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка)

v  Лечење во лековита кал ( до 2 пати)

v  Електротерапија (диадинамик, интерферентни струи, TENS, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, Биоптрон ламба)

v  Мануелна (Рачна) масажа – сегментна


Доплати :

v  За Еднокреветна соба                     – 13 еур на ноќ

v  Доплата за Комфорт соба              –   5 еур по лице на ноќ

v  Доплата за апартман                      – 13 еур по лице на ноќ

 

Услови за деца :

v  Деца (0-4,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО во хотел

v  Деца (5-9,99г.) плаќаат 50% од цената

v  Деца 10+ се сметаат за возрасни и плаќаат полна цена


Напомена :

v  Цените се изразени во евра и се сметаат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  За резервација се плаќа 50% од износот на цената и 14 дена пред пристигнување, вкупниот износ

v  Цените НЕ ВАЖАТ за време на домашни и интернационални празници, како и за период 10.11-13.11

Сместување

Сместување: Хотелот Јелак располага со 84 соби. 

Стандард соби: 
 • Двокреветни соби – 2 класични легла или француски кревет,
 • Трокреветни соби – француски кревет + стандардно легло,
 • TВ,
 • Телефон,
 • TWC,
 • Бесплатна WiFi конекција,
 • Фен,
 • Баде мантил,
 • Капацитет: 1-3 лица.
 • За хотелот:

  Хотелот Јелак на гостите им нуди на  располагање:

  • Удобни еднокреветни, двокреветни и трокреветни соби,
  • Медицински центар во кој секојдневно (и преку викенд и на празник) се вршат прегледи и терапии,
  • Затворен и отворен базен со термална вода,
  • Пансионски ресторан, кафе-барови кај рецепцијата и базените,
  • Сала за забава со билијар, пинг-понг и пикадо,
  • Сауна и солена соба.

  Hotel Jelak Слики и Видеа

  Почнувајќи од..
  Најниска Цена и Дата
  Во ред

  Маил-от е успешно пратен

  Предупредување

  Настана грешка при праќање на маил - от.

  our e-Mail Newsletter;
  our e-Mail Newsletter;
  Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
  Маилинг Пошта

  Содржина на маилинг листа

  Име
  Презиме
  Маил
  Во ред

  Маил-от е успешно пратен

  Предупредување

  Настана грешка при праќање на маил - от.