Hot Springs Medical & SPA Hotel Bulgaria Bansko Banya
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Hot Springs Medical & SPA Hotel Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Спорт и рекреација
Хотелот нуди можност за организирање на јавање, планинарење и рафтинг, а исто така и за групно организирање на тури до културни места и тури за вино.
Ски лифтовите на Халин Валог и Банско се наоѓаат на помалку од 15 км од хотелот. Белица е 16 км, додека Боровец е оддалечен 44 км
Online Reservation

Hot Springs 4* Medical & Spa Hotel, Бања

Период

Денови

Двокреветна Комфорт

Двокреветна
Егзекјутив

Алпине
Студио

Џуниор
Сјут

Алпине
Апартман

02.12.24 – 06.04.24

Нед.-Четв.

182,6

192,5

207,9

217,8

253

Пет.-Саб.

198

212,3

233,2

243,1

278,3

07.04.24 – 18.07.24

Нед.-Четв.

157,3

172,7

198

207,9

233,2

Пет.-Саб.

182,6

198

223,3

233,2

258,5

19.07.24 – 22.09.24

Нед.-Четв.

182,6

192,5

207,9

217,8

253

Пет.-Саб.

198

212,3

233,2

243,1

278,3

23.09.24 – 23.12.24

Нед.-Четв.

157,3

172,7

198

207,9

233,2

Пет.-Саб.

182,6

198

223,3

233,2

258,5

                                                           Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра 
                                                                               
                                                                                     Вила со 3 спални

Период

02.01.24 – 18.07.24

19.07.24 – 22.09.24

23.09.24 – 23.12.24

Неделни / Викенд

470,8 / 546,7

546,7 / 591,8

470,8 / 546,7

                                                             Минимум престој за викенди е 2 ноки

Доплати :

v  Дете до 5,99г. Се сместува БЕСПЛАТНО

v  Дете од 6 до 11,99г. На дополнително легло – 30,8 еур на ноќ

v  Второ дете од 6 до 11,99г. На дополнително легло – 20,9 еур на ноќ

v  Возрасен на дополнително легло – 40,7 еур на ноќ

v  Втор возрасен на дополнително легло – 30,8 еур на ноќ

                                                                         Максимум сместување

Вид на сместување

Комфорт

Егзекјутив

Алп.Студио

Џуниор С.

Алпине Апп

Вила 3

2+1

2+1

2+2

2+2

2+3

6+3

 

Пакети :

v  Пакет ОДМОР – За резервации направени за 5 или повеќе ноки, се пресметува попуст од 15%

v  Пакет 10% - За резервации направени на 3 или 4 ноки, се пресметува попуст од 10%


Во цената е вклучено :

v  Ноќевање со појадок и вечера

v  Користење на Спа Центар (Надворешен и внатрешен базент, Турска бања, Парна бања, Солена соба, Финска сауна, Био сауна, Иголо и Ледена фонтана, Тепидариум, Лакониум

v  Фитнес

v  Паркин и Wi Fi

v  Туристичка такса,


НАПОМЕНА :

v  Цените се изразени во евра и се пресметуваат по курс, 1 еур = 62 ден

v  Цените се редовни и НЕ ВАЖАТ ЗА ВРЕМЕ НА НАЦИОНАЛНИ ИЛИ ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ празници

Сместување
Собите се со поглед на планина или шумски предели и се опремени со телевизор со рамен екран со сателитски канали, минибар и безбедносна кутија. Исто така вклучуваат приватна бања со бесплатни тоалети, бањарки, папучи и фен.
Food
Доручек со континентална, американска и вегетаријанска опција е достапен секој ден во хотелот. Органскиот зеленчук и јајцата произлегуваат од фармата која припаѓа на хотелот. Гостите можат да уживаат во своите оброци во ресторанот на хотелот, во кој има отворена кујна и служат локални и медитерански јадења. На располагање е и лоби бар, каде што гостите можат да пијат пијалок или коктел.
Health Care
Спа центарот на Hot Springs Medical хотелот е опремен со сауна, парна бања, турски амам и масажа. Освен тоа хотелот поседува и отворен и затворен базен.

За хотелот:

Hot Springs Medical Hotel се наоѓа во Бања на само 5 км од Банско.

Hot Springs Medical & SPA Hotel Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.