GRAND HOTEL BANSKO Bulgaria Bansko Bansko
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

GRAND HOTEL BANSKO Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Концепт Зима

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 


Локација

локација

X Координати: 41.84347210570956
Y координати: 23.487838804721832
Сместување


Опис на соби: 

 • Double room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;

 • Luxury room:
  • Два одделни или еден брачен кревет; 
  • Централно греење;
  • Сателитска ТВ;
  • Мини - бар;
  • Телефон;
  • Wi - Fi (бесплатно); 
  • Куптило со туш;
  • Фен за коса;
  • Бањарка и папучи;

 • Apartment:
  • пространи соби над 60 м2

сите соби се опремени со

 ТВ
 Телефон
 Фен
 Сет пешкири (2 за член)
 Бањарки и папучи
 Wi - Fi
 Централна клима
Food

Оброци

 Појадок (швед. маса)
 Вечера (швед. маса)
General Warning


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Health Care


 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен; 
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна; 
  • Локаниум парна бања; 
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна; 
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.

Спа Услуги

 Внатрешен базен
 Џакузи
 Парна бања
 Турска бања/ Хамам
 Зона за релаксирање
 Mасажа третмани
 Финска сауна
 Ароматизирана сауна
 Лакониум
 Herbal sauna
 Сауна со хималаска сол
 Alpine relax
Concept

Хотелски содржини и услуги

 Интернет
 Ресторан
 Соби за не-пушачи
 Казино
 Пристап за хендикепирани лица
 Надворешен базен
 Детско катче
 Лифт
 Бесплатен трансфер до гондола
 Лоби бар
 Ски гардeробер
 Сала за конференции
 Паркинг ( со доплата)
 Паркинг на 50метра
 Lounge Bar
 Базен за деца
Home Location

   далечина од

Аеродром: 220

Далечина од центарот: 150 m
Home Child

За деца:

• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

За хотелот:

Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• Double rooms (максимум сместување на 2 лица
• Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1;
• 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица;
• 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+1 ;


Дополнителни информации
ВалутаEURGRAND HOTEL BANSKO 4*
Категорија на хотелот4*Услуга: HB+
ПериодиPeriod IPeriod IIPeriod IIIPeriod IVPeriod VPeriod VIPeriod VII
01/12/2322/12/2329/12/2303/01/2409/01/2428/01/2410/03/24
21/12/2328/12/2302/01/2408/01/2427/01/2409/03/2415/04/24
Минимум ноќевања3343333
Тип на собаROOM STANDARD SINGLE
1 возр.129.80166.100.00166.10156.20166.10129.80
Тип на собаDELUXE ROOM
Цена по лице72.6092.40123.2092.4086.9092.4072.60
2 возр.145.20184.80246.40184.80173.80184.80145.20
2 возр. +1 дете(0-5,99)145.20184.80246.40184.80173.80184.80145.20
Тип на собаDBL EXECUTIVE
Цена по лице89.10108.90139.70108.90103.40108.9089.10
2 возр.178.20217.80279.40217.80206.80217.80178.20
Тип на собаAPP 1-Bedroom 
2 возр.167.20206.80268.40206.80195.80206.80167.20
3 возр.227.70278.30361.90278.30267.30278.30227.70
2 возр. +1 дете(0-5,99)167.20206.80268.40206.80195.80206.80167.20
2 возр. +1 дете(06-11,99)200.20250.80323.40250.80239.80250.80200.20
2 возр. +2 деца(0-5,99)(0-5,99)167.20206.80268.40206.80195.80206.80167.20
2 возр.+2 деца(06-11,99)(00-5,99)200.20250.80323.40250.80239.80250.80200.20
2 возр. +2 деца(06-11,99)(06-11,99)233.20294.80378.40294.80283.80294.80233.20
3 возр. +1 дете(0-5,99)227.70278.30361.90278.30267.30278.30227.70
Тип на собаAPP 2-Bedroom 
4 возр.312.40391.60514.80391.60369.60391.60312.40
4 возр. +1 дете(0-5,99)312.40391.60514.80391.60369.60391.60312.40
Цените се дадени во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд
Цените се дадени на ноќ и вклучуваат
 Ноќевање, појадок (шведска маса), вечера (шведска маса)
 Користење на внатрешни простории како што се: финска сауна, солена сауна, арома сауна, парна бања, амам, џакузи, соби за релаксација; пристап до затворен базен акватоник, детски базен и фитнес центар. СПА и фитнес центарот се дел од главната зграда и се внатрешни објекти.
 Складирање на опрема за скијање, шатл-автобуски превоз хотел – гондола со лифт – хотел (во дадени термини)
HB+ пакетот вклучува:
 Појадок (шведска маса): разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, шоу готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови
 Вечера (шведска маса): избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери - бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови
 24/7 - Snack Lounge bar - грицки, топли и ладни ужини, сезонско овошје, сендвичи, мали колачи, кисели краставички, слатко шведска маса со домашни десерти, диететски дел, кафе, чај, сокови
HB пакетот не се применува за новогодишна и Бадникова вечер
Цената не вклучува: 
 туристичка такса која изнесува 1 еур по лице на ноќ и се плаќа во агенцијата
Задолжителни Гала ВечериВозрасниДеца од 6 - 11.99 геца од 0 – 5.99 год
Новогодишна вечера / Main restaurant90.00 €45.00 €БЕСПЛАТНО
Божиќна Вечера на 24.12 / Event hall30.00 €15.00 €БЕСПЛАТНО
ДОПЛАТИ:
 10 евра на ноќ за сместување во соба со балкон - истото е на барање и треба да се потврди од страна на хотелот
 паркинг - 5 евра на ноќ - во зависност од слободни места
 15 евра за резервирање на конкретен број на соба
 50 евра на ноќ доплата за  соба со џакузи
 25 евра по лице на ноќ за надградба од HB+ на Ultra All inclusive
***Попусти за Рани резервации не се пресметуваат на доплатите

GRAND HOTEL BANSKO Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.