FINLANDIA Bulgaria Pamporovo pamporovo
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

FINLANDIA Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Важни информации
COVID FLEXIBLE HOTEL
Услови за отказ на резервација:
Откажување на резервацијата од подолу наведените причини ќе биде без пенали доколку се направи најдоцна до 2 дена пред првиод ден од започнување на резевацијата.
Причини за отказ без пенали: 
1. Туристот е КОВИД позитивен - мора да се прикаже позитивен тест направен 14 или помалку дена пред пристигнувањето; 
2. Доколку во Македонија се донесе одлука дека Бугарија е во списокот на забранети земји со исклучително висок ризик за патување; 
3. Доколку границите на Бугарија или на Македонија се затворени; 
4. Други причини кои се директно поврзани со КОВИД 19. 
Facilities
Бесплатно
• затворен базен
• фитнес
• Wi-Fi во целиот хотел 
• необезбеден паркинг 

Дополнително се наплаќа
• пинг понг
• билјард
• масажа
• џакузи
• сауна
• парна бања
• Турска бања

Други хотелски содржини
• ресторан
• a la carte ресторан
• лоби бар
• менувачница
• Сеф (доплата)
• собна услуга
• општи удобности за гостите со посебни потреби
• деловен центар
• конференциска сала
• перење алишта, пеглање (се доплаќа)
• дозволенено е домашни миленичиња (доплата)
Карактеристики за соба
• кабловска телевизија
• телефон
• мини-бар
• Wi-Fi (бесплатно)
• балкон
• бања со туш кабина, телефон, крпи, фен и козметика за бања
 (во луксузните соби и апартманите има бања со туш и када)
• покривка на подот - тепих
• средување на просторијата - секој ден
• промена на постелнина - 3 пати неделно
• промена на крпи - 3 пати неделно

Во DBL Lux и во апартманите има и дополнителен кревет, софа на развлекување.
Пансион
HB (појадок и вечера) / FB (појадок, ручек и вечера)
 
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 3 - 11,99 години од хотелот се сметаат за деца.

• бебешко креветче (бесплатно)
• столче (бесплатно)
• чување деца (доплата)
• електронски игри (доплата)
• детска соба за игри (бесплатно)
Winter Services
• превоз до лифтот - бесплатно
• ски гардероба за сопствена опрема (бесплатно)
Home Location
GPS координати: 41.647228056024920 , 24.702839255332947

За хотелот:
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ:
• 5-катна зграда • 2 лифта • 20 двокреветни соби (максимум 2 + 2/4 лица, 23 м²) • 45 двокреветни соби Лукс
(максимум 2 + 1/3 лица, 36 м²) • 17 апартмани со 1 спална соба (максимум 2 + 2 лица, 40 м²).
Хотелот е реновиран во 2006 година.
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.

FINLANDIA Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.