BOROVETS HILLS Bulgaria Borovets Borovets
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

BOROVETS HILLS Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Facilities
• ресторан „Borovets Hills“ (капацитет 130 места)
• лоби бар со сончева тераса
• Витамин бар (во СПА центар, со доплата)
• Wi-Fi на јавни површини (бесплатно)
• СПА центар (бесплатно)
• салон за убавина (доплата)
• фризер (доплата)
• сервис за перење алишта (доплата)
• услуга во соба (доплата)
• незаштитен паркинг (бесплатно)
• гаража (доплата)
• опремена конференциска сала (доплата; мултимедија, екран, флипчарт, стационарни и отстранливи микрофони, максимум 80 места)
• продавници
• домашните миленици не се дозволени
• час за пријавување - по 14: 00ч
• час за одјавување - до 12: 00 часот
Услови за деца
Туристите на возраст помеѓу 4 - 11,99 години од хотелот се сметаат за деца.
Локација
100 метри од ски патеката Јастребец 3 и 5 км оддалечена од центарот на ресортот.
Winter Services
• ски гардероба за сопствена опрема (доплата)
• шатл-бус до ски-лифтот (бесплатно, според распоредот на хотелот)
Спорт и рекреација
Бесплатно
• затворен базен со загреана вода (140м2)
• фитнес
• џакузи
• сауна
• парна бања
• арома сауна
• солена соба
• релакс соба

Дополнително се наплаќа
• Турска бања
• шок базен
• масажа
Важни информации
Задолжителна доплата  (OBLIGATORY):
Новогодишна вечера - 90.00 € за возрасен и 40.00 € за деца од 4 до 11,99 год, Деца од  00-03,99 - бесплатно и не користат услуга. 
Early booking попусти:
5% попуст за резервации до  30.11 и уплата 50% до 15.12 а остатокот до  16 дена пред поаѓање
Дополнителни попусти:
6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12  за престој во период 16.01 - 05.02 и 06.03 - 30.04
* Early Booking попустите и дополнителните попусти не се комбинираат
Деца до  3.99 год. - бесплатно сместување. Baby cot е бесплатно но на барање ;
Дополнителен кревет во двокреветна соба (DBL) - фотеља на пуштање, во Студио и апартмани - софа на пуштање 
Бесплатно за гости на хотелот : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, сеф, wi-fi, паркинг.
The hotel adheres to the anti-Covid19 measures of Bulgarian government, some facilities and services of the hotel may be restricted!
Дополнителни информации
Хотелот располага и со затворено и отворено детско игралиште.
Достапни се и часови по скиjaње како и гардеробер за ски опрема.
BOROVETS HILLS 5*
HALF BOARD
DBL ROOM - min 1+1; 
 max 2+1 or 3 ad
10.12
 29.12
30.12
 01.01
02.01
 12.01
13.01
 02.02
03.02
 23.02
24.02
 08.03
09.03
 30.04
p.p. in DBL ROOM HB 72 157 109 95 109 95 72
DBL ROOM - SGL USE /1 Adult/ 85 288 131 116 131 116 85
DBL ROOM /2 Adults/ 143 315 218 190 218 190 143
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Adults/ 193 425 294 257 294 257 193
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 114 252 174 152 174 152 114
1 adult + 2 Chd (04-11,99) 143 315 218 190 218 190 143
2 adult + 1 Chd (04-11,99) 172 378 261 228 261 228 172
STUDIO - min 2;
 max 2+2 or 3 аd
10.12
 29.12
30.12
 01.01
02.01
 12.01
13.01
 02.02
03.02
 23.02
24.02
 08.03
09.03
 30.04
p.p. in STUDIO HB 79 173 127 109 127 109 79
Rent STUDIO - SGL USE /1 Adult/ 158 347 254 218 254 218 158
Rent STUDIO /2 Adults/ 158 347 254 218 254 218 158
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Adults/ 214 468 343 294 343 294 214
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 158 347 254 218 254 218 158
1 adult + 2 Chd (04-11,99) 190 416 305 261 305 261 190
2 adult + 1 Chd (04-11,99) 190 416 305 261 305 261 190
2 adult + 2 Chd (04-11,99) 222 485 356 305 356 305 222
APP 1-Bedroom - min 2; 
 max 2+2 or 3 аd
10.12
 29.12
30.12
 01.01
02.01
 12.01
13.01
 02.02
03.02
 23.02
24.02
 08.03
09.03
 30.04
p.p. in APP 1-Bedroom HB 90 184 139 120 139 120 90
Rent APP 1-Bedroom /2 Adults/ 180 367 277 241 277 241 180
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Adults/ 244 496 374 325 374 325 244
1 adult + 1 Chd (04-11,99) 180 367 277 241 277 241 180
1 adult + 2 Chd (04-11,99) 216 441 333 289 333 289 216
2 adult + 1 Chd (04-11,99) 216 441 333 289 333 289 216
2 adult + 2 Chd (04-11,99) 253 514 388 337 388 337 253
APP 2-Bedroom - min 4;
 max 4+2 or 5 ad
10.12
 29.12
30.12
 01.01
02.01
 12.01
13.01
 02.02
03.02
 23.02
24.02
 08.03
09.03
 30.04
p.p. in APP 2-Bedroom HB 64 142 98 86 98 86 64
Rent APP 2-Bedroom /4 Adults/ 256 567 392 343 392 343 256
APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Adults/ 301 666 460 403 460 403 301
4 Adults + 1 Chd (04-11,99) 282 623 431 378 431 378 282
4 Adults + 2 Chd (04-11,99) 308 680 470 412 470 412 308


Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 90ЕУР 
Дете од 4-11,99 години: 40ЕУР 
Дете од 0-3,99 години: не користи услуги
Сместување
5-катна зграда • 32 двокреветни соби со брачен кревет(макс. 2 + 1/3 лица, 30м2) • 16 двокреветни соби (максимум 2 + 1/3 лица, 30м2) • 6 студија (максимум 2 + 2/3 лица, 58м2) ) • 6 апартмани со 1 спална соба (макс. 2 + 2/3 лица, 58м2) • 3 апартмани со 2 спални (макс. 4 + 2/5 лица, 63м2).
Хотелот се одликува со пространи соби со сателитска ТВ, бесплатен интернет и услуга во соба.

General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (со доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
Health Care
Достапни се и соби за непушачи како и бесплатен пристап до базен, парна бања, топла када, фитнес центар, сауна и солена соба.
Пансион
HB (појадок и вечера)
Home Location
GPS координати: 42.261501939886884 , 23.582553573364294

Home Child
• бебешко креветче (бесплатно)
• столчиња во ресторанот (бесплатно)
• детски мини-клуб (доплата)
• детско игралиште (бесплатно)
• детска секција на затворениот базен
За хотелот:
Хотелот е лоциран на 100 м од ски-стазата Јастребец, 3 км од центарот на Боровец во повисокиот мирен дел.Локацијата во близина на ски патеката Јастребец им овозможува на гостите што скијаат одличен пристап за уживање во својот омилен спорт. 

BOROVETS HILLS Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.