Bela jela Lukovska Banja Serbia Lukovska Banja
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

Bela jela Lukovska Banja Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Online Reservation

        Hotel Bela Jela, Луковска Бања

 

Октомври

Ноември - Декември

Основен ВО пакет

64,5

62

ВО екстра пакет

79

77

 

 

 


 Цените се дадени по лице на полн пансион во двокреветна стандард соба

 Под Основен ВО Пакет се подразбира :

v    Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),

v    Лекарски прегледи од дежурни лекари;

v    Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „вирли“ во Горња Бања – места на природна изворска термална вода), терапија со хидрокинеза (групни вежби во базен со лековита вода);

v    Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;

v    Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);

v    Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки низ областа

v    Исхрана ба база Полн Пансион – Појадок – избор на 10 оброци, ручек и вечера по принципот на анкетирање (3 јадења од дневно мени + диета), према препорака од лекар се води посебна диетална исхрана (за дијабетичари, за луѓе кои боледуваат од висок крвен притисок, безглутенска диета)

v    Интернет

v    Такса

 

Под ВО екстра ден се подразбира : Основниот ВО пакет + 4 терапии дневно

v  Хидромасажа во лековита вода (бисерна купка)

v  Лечење во лековита кал ( до 2 пати)

v  Електротерапија (диадинамик, интерферентни струи, TENS, ултразвук, солукс ламба, мускулен стимулатор, Биоптрон ламба)

v  Мануелна (Рачна) масажа – сегментна


Доплати :

v  За Еднокреветна соба                     – 13 еур на ноќ

v  Доплата за ЛУКС соба                     – 13 еур по лице на ноќ

v  Доплата за апартман                      – 13 еур по лице на ноќ

 

Услови за деца :

v  Деца (0-4,99г.) се сместуваат БЕСПЛАТНО во хотел

v  Деца (5-9,99г.) плаќаат 50% од цената

v  Деца 10+ се сметаат за возрасни и плаќаат полна цена


Напомена :

v  Цените се изразени во евра и се сметаат по курс од 1 еур = 62 ден.

v  За резервација се плаќа 50% од износот на цената и 14 дена пред пристигнување, вкупниот износ

v  Цените НЕ ВАЖАТ за време на домашни и интернационални празници, како и за период 10.11-13.11

За хотелот:
ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ !!!

Хотел Бела Јела 4*, Луковска Бања
Цена - 72,5 еур по лице на ноќ
* Деца до 6,99г. се сместуваат бесплатно со двајца возрасни
* Деца од 7 до 11,99г. плаќаат 50% од цената со двајца возрасни

Во цената е вклучено -
* Сместување во Стандард соби
* Полу Пансион
* Масажа за добредојде / 20 мин.
* Користење на  Термален Базен
* Користење на Велнес Центар
* Сала за рекреација и забава
* WiFi, Паркинг, Бањарка, крпи, фен за коса
* Туристичка такса

Напомена -
* Период на важност - 08,11 - 12,11
* Минимум 3 нокевања

Bela jela Lukovska Banja Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.