Ние ке Ве контактираме.
Име и Презиме
Телефонски Број
E-Mail
Време на Повик
Контакт
034 345 212; 077 933 433; 075 253 212; 070 349 521
Мапа

Hotel Metropol Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Во цената е вклучено:
*туристичка такса.
За хотелот:

Комплексот Метропол е лоциран  на 7км јужно од Охрид , на  800 метри од езерското крајбрежје, во живописни градини, борова шума и фантастичен поглед на езерото и Националниот Парк Галичица. Комлексот е составен од 3 хотели: Метропол****+, Хотел Турист***, Хотел Белви****

Хотелот е изграден и отворен во 1975 г., и е комплетно реновиран во 2018 г.
Според законската категоризација хотелот спаѓа во II категорија со 4 ѕвездички.Хотелот е комплетно климатизиран, пет ката над приземјето и две нивоа под основниот спрат.
Сместувачкиот капацитет во хотелот Метропол се состои од 5 спрата со следниве содржини: 110 двокреветни соби со опција за додавање трет кревет, 4 стандардни апартмани, 1 резидент-апартман , 1 делукс-апартман .
Сите апартмани се климатизирани и луксузно опремени, како и другите соби во хотелот. Има посебна просторија за “собна услуга” на секој спрат.
Хотелот има сопствен паркинг-простор за своите гости со капацитет за 100 возила.

Hotel Metropol Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

Нашиот билтен за е-пошта;
Нашиот билтен за е-пошта;
Пријавете се за да ги добивате сите наши промотивни понуди на маил
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

.