EDELWEISS BOROVETS HOTEL Bulgaria Borovets Borovets
"Kористиме "колачиња" (cookies) за да обезбедиме најдобро корисничко искуство и функционалност на веб страната. Ако продолжите, ќе претпоставиме дека разбирате и прифаќате.​
Повеќе информации можете да добиете на следниот линк политика за колачиња
Прифаќам
Мапа

EDELWEISS BOROVETS HOTEL Опции за соба

Пребарувај цени за достапни соби!
Локација
Врвот Мусала е на 19км од хотелот, додека аеродромот во Софија е на 67км.
Концепт за исхрана
Појадок на шведска маса се служи секој ден во хотелот.
Дополнителни информации
EDELWEISS
BED AND BREAKFAST
Periods Period I Period II Period III Period IV Period V Period VI Period VII
01.12.23 23.12.23 30.12.23 03.01.24 15.01.24 27.01.24 05.03.24
22.12.23 29.12.23 02.01.24 14.01.24 26.01.24 04.03.24 31.03.24
DBL ROOM - BED AND BREAKFAST
1 PAX 55 61 110 61 55 61 55
2 PAX 90 97 119 97 90 97 90
1 PAX +1CHD(0-12,99) 74 80 98 80 74 80 74
1 PAX +2CHD(0-11,99)(0-11,99) 97 104 128 104 97 104 97
2 PAX +1CHD(0-12,99) 113 121 149 121 113 121 113
FAMILY ROOM (2 DBL ROOMS) - BED AND BREAKFAST
1 PAX 149 158 188 158 149 158 149
2 PAX 149 158 188 158 149 158 149
3 PAX 149 158 188 158 149 158 149
4 PAX 198 211 251 211 198 211 198
2 PAX +1CHD(0-12,99) 149 158 188 158 149 158 149
2 PAX +2CHD(0-12,99)(0-12,99) 149 158 188 158 149 158 149
3 PAX +1CHD(0-12,99) 173 185 219 185 173 185 173
APP 1-Bedroom - BED AND BREAKFAST
1 PAX 149 158 188 158 149 158 149
2 PAX 149 158 188 158 149 158 149
3 PAX 149 158 188 158 149 158 149
4 PAX 198 211 251 211 198 211 198
2 PAX +1CHD(0-12,99) 149 158 188 158 149 158 149
2 PAX +2CHD(0-12,99)(0-12,99) 149 158 188 158 149 158 149
3 PAX +1CHD(0-12,99) 173 185 219 185 173 185 173

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 80ЕУР
Дете од 3-12,99 години: 43ЕУР 
Дете од 0-2,99 години: не користи услуги.
------------
Доплата за БОЖИЌНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО):
Возрасен: 21ЕУР
Дете од 3-12,99 години: 10ЕУР
Дете од 0-2,99 години: не користи услуги.

Free Services for You
Бесплатен интернет е достапен во лоби барот на хотелот.
Сместување
Собите се опремени со ергономски кревети и со ТВ со рамен екран.
Со приватна бања, собите во хотелот имаат и систем за греење кој ги исполнува највисоките модерни стандарди.
General Warning
Хотелските соби може да се разликуваат по големина и дизајн, така што сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на дадени услуги (за доплата / бесплатно). Ве молиме прифатете ги нашите искрени извинувања за какви било несовпаѓања.
За хотелот:
Хотелот се наоѓа на кратко растојание од ски стазата во Боровец.

EDELWEISS BOROVETS HOTEL Слики и Видеа

Почнувајќи од..
Најниска Цена и Дата
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.

our e-Mail Newsletter;
our e-Mail Newsletter;
Придружи се на нашиот Newsletter / За согласност и одјавување прочитајте во политика за приватност
Маилинг Пошта

Содржина на маилинг листа

Име
Презиме
Маил
Во ред

Маил-от е успешно пратен

Предупредување

Настана грешка при праќање на маил - от.