HOTEL LION - BOROVETS

stars
http://www.borovetz.hotelslion.bg/
Borovets, 2010 Borovets, Bulgaria
Боровец

Emri i akomodimit
Vend
Destinacion

Hoteli I renovuar Lion Hotel , ndodhet në pjesën më të qetë të Borovec-it, dhe ofron pishinë  të mbyllur dhe transport falas deri në ski lift-at.

Secila dhomë e hotelit disponon TV , mini bar , telefon , banjo me vaskë.

Energjinë e tepërt mund ta harxhoni në fitnes  qendrën ose të relaksoheni në saunë. 

Distancat nga

Distance nga qendra

Pajisjet e hotelit dhe oferta

Restorant
Zyre kembimi valutor
Dhoma pa duhan
Qender mireqenie
Parkim I hotelit
Recepsion per makine me qira
lobi bar
shërbim në dhomë
lavanderi
Shërbimi hekurosje
24-orëshe

Aktivitete shtese prane hotelit

Pingpong
Billiard
ski

Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me

TV
Telefon
Televizion satelitor
minibar
tharese flokesh
banje/tualet
Ajer I kondicionuar

Vendndodhje

Koordinata X: 42.273938901353844
Koordinata Y: 23.6006498336792

Trajtimit zonë
pishinë shtëpie
saunë
Banjë me avull
Hamami
zonë relaksim
trajtimet masazh
përshtatshmëri
sauna finlandeze

Сезони


Double room - Economy HB

Типмин. лицамин. ноќевања26.04 - 08.05
per person/nateEconomy HB
Fëmijë (0-11,99) + 2 të rritur 11 -100%

min:2pax ; max:2ad


Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

Paketa turneКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk