MPM SPORT HOTEL

stars
www.mpmhotels.bg/htmls/sport.html
ул „100 Пирин“, 2770 Банско, Бугарија
Банско

Emri i akomodimit
Vend
Destinacion

MPM Sport Hotel 4*- ndodhet në rrugën përballë gondolës.

Hoteli ka 82 dhoma të pajisura moderne, restorant, bar, spa qendër( pishinë, palestër, banjo me avull).

Zgjedhje e mirë për pushimet tuaja dimërore.

Përshkrimi I dhomave:

 • -Double Room (~30 m) me dy shtretër të ndarë, divan që shtrihet , klimë, telefon, TV kabllor, LCD TV, mini bar, banjë me dush, tharëse për flokë dhe terracë .
 • -Studio- Dhomë gjumi me krevat dopio dhe divan që shtrihet.
 • -1 Bedroom App
 • Spa qendra përmban:
 • - Banjo Romake
 • -Saunë
 • - Saunë Finlandeze
 • - Hidromasazhë – vaskë
 • -Masazh
 • -Spa trajtime
 •  

Falas:

 • -Pishinë të mbyllur
 • -Palestër
 • -Banjo me avull

Distancat nga

Distance nga qendra: 2 km

Pajisjet e hotelit dhe oferta

Faks
Restorant
Zyre kembimi valutor
Dhoma pa duhan
Pastrim kimik
Kasaforte ne recepsion
Ashensor
shërbim në dhomë
lavanderi
Shërbimi hekurosje
24-orëshe
Wi-fi falas

Aktivitete shtese prane hotelit

Club disko
ski
Biciklete qira
Hiking
çiklizëm

Te gjitha njesite e akomodimit jane te pajisura me

TV
Telefon
Televizion satelitor
minibar
tharese flokesh
Ngrohje
Bathtubs

Vendndodhje

Koordinata X: 41.8249072
Koordinata Y: 23.477546

Trajtimit zonë
pishinë shtëpie
Jacuzzi
saunë
Banjë me avull
Hamami
trajtimet masazh
Hot legen
qendra e PS

СезониНагради и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk
Велигден - Патувања