Пребарувај понуди


Име на сместување
Држава
Дестинација
од
до
Категорија
Број на ѕвезди

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО

1 ден: Скопје - Кушадаси

Состанок на групата во 09 :30 часот пред нашата агенција , на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин. Поаѓање во 10:00 часот. Се патува кон Турција преку Грција . Дневно и ноќно патување, со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ден: Кушадаси

Пристигнување во Кушадаси во утринските часови. Сместување во хотел , после 13 часот. Слободно време. Инфо состанок со преставник од Вардар Експрес. Ноќевање .

3 -11 ден: Кушадаси

Слободно време за одмор и индивидуални активности .

12 ден: Кушадаси - Скопје

Појадок . Напуштање на собите до 10 : 00 часот по локално време.Поаѓање кон Македонија во 14 : 00 по локално време . Дневно и ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

13 ден: Скопје

Пристигнување во Скопје во утринските часови .

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Автобуски превоз : Скопје - Кушадаси - Скопје;
 • 10 ноќевања во хотел на избраната услуга;
 • Организација и реализација на патувањето;
 • Туристички придружник за време на патувањето.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Патничко осигурување - задолжително

ЗАБЕЛЕШКА:

 • Програмата на патувањето се однесува на пакет аранжманите со 10 ноќевања.
 • Пакет аранжманите со 9 и 7 ноќевања ,почнуваат од 02.07 - 28.08.2019
 • Термините дадени во табелите,се термини за сместување во хотел
 • Автобускиот превоз е ден претходно во 10 : 00 ч од пред нашата агенција,на пакингот спроти хотелот Холидеј Ин -Скопје

Време и место:

 • Велес - Мотел Македонија - 10:30
 • Неготино - Бензиска пумпа Мак Петрол 11:00
 • Гевгелија-Бензиска пумпа Шимов 12:00

Организирани трансфери од:

 • Битола - спортска сала 09 :00 ч
 • Прилеп-бензиска пумпа Лук Оил 09:30 ч
 • Кавадарци - гранична полиција 10:30 ч

Напомена:

Tрансферите од наведените градови се вклучени во цената .

Hotel Merry

Hotel Merry

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...

DABAKLAR HOTEL

DABAKLAR HOTEL

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...

Blue Sea 3+*

Blue Sea 3+*

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...

Hotel Santur

Hotel Santur

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...

Hotel Albora

Hotel Albora

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...

Hotel Melike

Hotel Melike

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...

Hotel Ozka 2+*

Hotel Ozka 2+*

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...

Hotel Tecimen

Hotel Tecimen

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...

Hotel Ogerim

Hotel Ogerim

Кушадаси
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат св...
повеќе...


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk