Potidea Golden Beach - Сопствен Закуп

http://potideagoldenbeach.gr/
Nea Potidea - Kassandra - Chalkidiki - GR -63200 - GREECE
Неа Потидеа

Име на сместување
Држава
Дестинација

Совршено место за Фамилијарен Одмор

sea
2 минути
sea
Се вклучено
All inclusive
sea
БЕСПЛАТНО
1 дете до 12 години
sea
БЕСПЛАТНО
sea
Со доплата
6 € на ден
sea
Со доплата
на рецепција

Можност за плаќање на 6 рати без камата

Локација: 

Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа. 

 • Hotel - Nea Moudania,  9.2 km; 
 • Hotel - Nea Fokea, 11.5 km;
 • Hotel - Afytos, 16.6 km; 
 • Hotel - Kalithea, 19.5 km;

Плажа:

На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга:

ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

Интернет:

Доплата на рецепција.

Сместување:

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, со доплата од 5 евра на ден.

Чистење на собите - 6 пати неделно;

Промена на крпи и постелнина - 3 пати неделно. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата. 

Хотелски содржини: 

Во склоп на хотелот има:

 • Лоби бар;
 • Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера;
 • Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

All Inclusive Concept:

Служење пијалоци:

10:30 - 21:00 часот

 • Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;
 • Алкохолни: Локално Barel пиво, вино - црвено / бело, узо, грчко бренди;

Ресторант:

 • Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот. Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;
 • Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;
 • Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;
 • Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;     

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво;
 • Узо;
 • Бренди;
 • Црвено вино;
 • Бело вино;
 • Кока Кола;
 • Спрајт;
 • Фанта;
 • Газирана вода;
 • Филтер Кафе;

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Хотелски содржини и услуги

Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

Надворешен базен

Оброци

Појадок (швед. маса)
Ручек (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

Балкон
ТВ
Фен
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 40.191037
Y координати: 23.334988

Potidea Golden Beach


Цена по лице за 7 All inclusive
ТерминУслугаСоба во Anex IСоба во Anex II
16.09-23.09.20187 Allпродаденопродадено
Едно дете до 11.99 години БЕСПЛАТНО
Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • Едно дете до 11.99 години - БЕСПЛАТНО;
 • Интернет во лоби на хотелот;
 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера

Доплати:

 • Туристичка такса од 1.5 € по соба на ноќ;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25 € на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0 - 11.99 години плаќаат 20 € на ноќ;
 • Клима уред е со доплата од 6 € на ден, на рецепција;
 • Интернет е со доплата на рецепција;
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена;

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз чини:


Доплата за превоз Македонија - Грција - Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 35 € Прилеп 30 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор)• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)• 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Удово 35 €  • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 35€ • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe. Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус;
 • Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach;
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција;
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето;
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk