Apart Hotel Medite

stars
Сандански

Име на сместување
Држава
Дестинација

локација

X Координати: 41.567401
Y координати: 23.2862091

СПА Хотел Медите
Период 01.12.2018 - 31.12.2019

Тип на сместување Вид на сместување Максимум капацитет во соба Цена од Недела - ЧетврокЦена за Петок- Сабота
Double DeluxeDBL2 ADL7792
 SGL1 ADL 6277
Double PremiumDBL2ADL+ 1CHD82100
 SGL 1 ADL6882
Appartment Junior DBL2ADL +2CHD/1 ADL125135
 SGL1 ADL100110
Appartment 2 Bedroom LuxЦена за 4 лица 4 ADL + 2 CHD 153172

Цените се изразени во евра / по соба на ноќ

СПА Вили Медите 5*
Период 01.12.2018- 31.12.2019

Villa 1 Bedroom 2 pax2ADL+1CHD/ADL143177.5
Villa 2 Bedroom 4 pax 4ADL +1CHD/1 ADL191.5225
Villa 3 Bedroom 6 pax6ADL +1CHD /1 ADL239273

Цените се изразени во евра / по соба на ноќ

Цените се дадени во евра на соба на ноќ и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок;
 • Користење на базен со минерална вода;
 • Надворешно џакузи;
 • Сауна;
 • Парна бања;
 • Соба со јод;
 • Соба за релакс;
 • Фитнес;
 • Паркинг;
 • Туристичка такса.

Доплати:

 • Возрасен на дополнително легло - 29 Euro;
 • Доплата за HB: - Возрасен- 17 Euro - Дете до 12 г. - 9 Euro;
 • Доплата за FB: - Возрасен - 26 Euro - Дете до 12 г. - 15 Euro.

Политика за деца:

 • Дете до 12 години се сместува бесплатно со двајца возрасни;
 • Еден возрасен со дете до 12 г. На редовно легло се сместува по цена на единечна соба.

Важно:

Цените не се валидни за време на национални и интернационални празници.

Семеен Хотел Апарт Медите 3*
Валиден за период 01.12.2018 - 31.12.2019

Тип на сместувањеВид на сместување Максимум сместување Цени
Double DBL2 ADL+1 CHD/ADL 24.5
Single SGL1 ADL 19
StudioDBL2 ADL+1 CHD/ADL 38.5
 SGL1 ADL 33
APP 1 BedroomDBL2 ADL+1 CHD/ADL 43
 SGL1 ADL 38.5
APP 2 BedroomЦена за 4 pax 4 ADL+1 CHD/ADL 53

Цените се изразени во евра

Цените се дадени во евра по соба на ноќ и вклучуваат:

 • Ноќевање;
 • Паркинг;
 • Туристичка такса.

Цените не вклучуваат доплата за:

 • Појадок на шведска маса - 7 Евра;
 • Доплата за користење на базен и сауна парк во Спа Ресорт Медите - 12 евра по лице на ден;
 • Доплата за возрасен на дополнително легло - 12 евра на ноќ.

Политика за деца:

 • Дете до 2 г. Се сместува бесплатно;
 • Сместување на возрасен и дете до 2 г. Плаќаат цена по Single соба;
 • Доплата за дете од 2 - 12 г. - 6 Евра на ноќ.

Важно:

Цените не се валидни за време на национални и интернационални празници.

Награди и признанија


1.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
2. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

6. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
7. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
8. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
9. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
10. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk