Villa Argiri

Скала Потами

Име на сместување
Држава
Дестинација

ВИЛА АРГИРИ - СКАЛА ПОТАМИА, GOLDEN BEACH

Општи информации: 

Категорија: Апартманско сместување;

Област: Остров Тасос;

Град: Скала Потамиа;

Тип: Фамилијарен одмор, економичен одмор, одмор за млади;

Од море: на 5 минути од плажа;

GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;

Можност за плаќање на 6 рати без камата.

Опис на соби:

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Вкупно 6 студија. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата).

Услуга: Наем на соба (Room Only);

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите: 11:00 часот по локално време;

Забелешка: 

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

 

опис на објектот

Паркинг на Улица
Клима уред (со доплата)
ТВ

далечина од

Ресторанти: 150 m

Хотелски содржини и услуги

Wi-fi бесплатно

сите соби се опремени со

фрижидер
Балкон или Тераса
Сателитска ТВ

локација

X Координати: 40.7147632
Y координати: 24.7549922

Villa Argiri


На 5 минути од плажаЦена по соба
ТерминУслугаКлима уредWi - Fi ИнтернетStudio 1/2 Studio 1/2+1Studio 1/3Studio 1/4
21.09-28.09.20187 ноќевањадоплата 5 еур на денБЕСПЛАТНОпродаденопродаденопродаденопродадено

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);
 • Користење на Wi - Fi;
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto);
 • Студиjата се добиваат исчистени и со променета постелнина. а за хигиената на собата во текот на престојот се грижат самите гости;
 • Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 09:00 часот наутро;

Цената не вклучува:

 • Превоз; 
 • Патничко осигурување;
 • Tуристичка такса од 0.5 € по соба на ноќ;
 • Користење на клима уред;

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија - Тасос - Македонија:

 • Скопје 55 €;
 • Велес 55 €;
 • Неготино 55 €;
 • Удово 55 €;
 • Граничен премин 55 €;
 • Штип 60 €;
 • Радовиш 60 €;
 • Струмица 60 €;
 • Деца од 2 до 11.99 години: попуст 10 € од редовната цена;
 • Деца до 1.99 години бесплатно;

Награди и признанија

1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk