Sithonia Village Hotel - Сопствен Закуп

Геракини

Име на сместување
Држава
Дестинација

SITHONIA VILLAGE HOTEL - GERAKINI

СОПСТВЕН ЗАКУП

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

- Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
- Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
- Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Sithonia Village Hotel - Gerakini


EARLY BOOKINGS

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.02.2020
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

Редовен Ценовник:

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

ТерминУслугаDouble Superior Triple SuperiorFamily Room Коментар
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
24.05-31.05.20207 HB99139149Промо
31.05-07.06.20207 HB109149159Промо
07.06-14.06.20207 HB129169179Промо
14.06-21.06.20207 HB219259269 
21.06-28.06.20207 HB249289299 
28.06-05.07.20207 HB269309319 
05.07-12.07.20207 HB299339339 
12.07-19.07.20207 HB329369379 
19.07-26.07.20207 HB349389399 
26.07-02.08.20207 HB359399409 
02.08-09.08.20207 HB359399409 
09.08-16.08.20207 HB359399409 
16.08-23.08.20207 HB349389399 
23.08-30.08.20207 HB319359369 
30.08-06.09.20207 HB269309319 
06.09-13.09.20207 HB239279289 
13.09-20.09.20207 HB169209219Промо
20.09-27.09.20207 HB129169179Промо

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

Капацитет:

 • Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)
 • Трокреветна соба - 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)
 • Четворокреветна (Фамилијарна соба) - (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

Доплати и попусти:

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 • Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)
 • Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба - Бесплатно
 • Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба - бесплатно, спие со родители, нема baby cot
 • Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно - спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
 • Трето возрасно лице во Трокреветна или Фамилијарна соба - Бесплатно
 • Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба - плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
 • Доплата за туристичка такса - 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција

Општи услови:

 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум погоре
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на АТЛАНТИС, кои ги добивате со резервирање на вашата соба
 • -т.а. „АтлантиС“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
  Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики
(секоја Недела)
Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики
(секоја Недела):
Скопје 40 €Битола 35 €03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес04:00 h Битола ( Автобуска Станица )
Велес 40 € 04:30 h Радовиш макпетрол бензинска на излез од Радовиш  - трансфер до Смоквица     
Штип 45 € 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица 
Радовиш 45 € 04:00 h Скопје (Дрводекор) 
Струмица 45 € 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 
Неготино 40 € 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) 
Смоквица 40 € 05:40 h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица) 
Граничен премин 40 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) 
Богородица 40€
Дете 2-11,99 има попуст -10€ од цената за возрасен 
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
За користење на превоз во еден правец се одбива -10€ од цената за возрасен / за дете нема попуст
Лица над 63 години имаат попуст -10€ од цената во табелата

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk