Тајланд I Бангкок & Пукет во Март 2020


Име на сместување
Држава
Дестинација

ЕКСЛУЗИВНА ПОНУДА

БАНГКОК + ПУКЕТ, ТАЈЛАНД 

Термин: 06.03.2020 16.03.2020

2 ноќевања во Бангкок + 6 ноќевања на Пукет + авионски превоз со вклучени аеродромски такси + трансфери + ПРЕТСТАВНИК од АтлатниС

899 € по лице – ОГРАНИЧЕНИ МЕСТА!!

„Тоа што сме, е производ на нашето сопствено размислување. Со нашите мисли го креираме светот“ – БУДА

ПРОГРАМА 

1 ден – Петок (06.03.2020) – СКОПЈЕ – ДОХА - БАНГКОК

Полетување од Скопје кон Доха во 11:55. Пристигнување во Доха во 18:35 локално време. Полетување од Доха кон Бангкок во 20:25 часот.

2 ден – Сабота (07.03.2020)  -  БАНГКОК

Пристигнување во Бангкок во 06:55 часот локално време. Пречек од страна на локалните партнери и трансфер до хотел. Сместување во собите според официјално време за пријавување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

3 ден – Недела (08.03.2020) -  БАНГКОК

Појадок во хотел. Слободно време за индивидуални активности или избор на факултативни излети понудени од страна на локалните партнери. Ноќевање.

4 ден – Понеделник (09.03.2020) -  БАНГКОК – ПУКЕТ

Појадок во хотел. Трансфер од хотел до аеродромот во Бангкок. Лет од Бангкок за Пукет. Сместување во хотел на Пукет.  Слободно време за индивидуални активности и уживање на најпознатата плажа на Пукет – Patong beach. Насладете се со бескрајните песочни бели плажи, многубројните угостителски објекти каде преку традиционалната храна ќе го почуствувате духот на Тајланд, продавници во кои локалните жители ќе Ве пречекаат со топла насмевка и незаборавни забави во текот на ноќта. Едноставно, препуштете се во ритамот на еден од најубавите острови на Андаманското море. Ноќевање.

5 ден – 9 ден (10.03 – 14.03.2020) – ПУКЕТ  

Појадок во хотел. Слободно време за индивидуални активности или избор на факултативни излети понудени од страна на локалните партнери. Ноќевање.

10ден – Недела (15.03.2020) – ПУКЕТ – СКОПЈЕ

Појадок во хотел. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални активнисти до времето предвидено за трансфер до аеродромот во Пукет. Полетување кон Доха во 19:40 часот локално време. Слетување во Доха во 23:05 часот.

11 ден - Понеделник (16.03.2019) – СКОПЈЕ

Полетување кон Скопје во 07:30 часот. Слетување во Скопје во 10:55 часот локално време.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ: 899 € - ПРОДАДЕНО

*ПРОМО ЦЕНА ЗА ПРВИТЕ 6 МЕСТА

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 999 

***можност за плакање на 12 или 24  месечни рати со 0% камата ***

Во цената на аранжманот е вклучено :

 • Авио билет на релација Скопје-Доха-Бангкок-Пукет-Доха-Скопје со Qatar Airways;
 • Рачен багаж до 7кг;
 • Чекиран багаж до 20кг;
 • 2 ноќевања со вклучен појадок во Бангкок во хотел Ibis Bangkok Sathom 3* (или сличен);
 • 6 ноќевања со вклучен појадок во хотел на Patong Beach во Пукет, Addplus Hotel and Spa 3* (или сличен);
 • Аеродромски такси;
 • Повратен трансфер на релација аеродром-хотел-аеродром;
 • Претставник од АтлантиС (при минимум 16 пријавени лица).

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Бакшижи за водичи, возачи и ресторани;
 • Тајландска виза - 50€ (посредува АтлантиС)
 • Индивидуални трошоци;
 • Дополнителни екскурзии, оброци и пијалоци кои не се напоменати во програмата;
 • Патничко осигурување – ЗАДОЛЖИТЕЛНО (информации во агенција).

Потребни документи за виза:

 • Формулар за виза;
 • Биометриски пасош (валидност повеќе од 6 месеци);
 • 1 слика пасошки формат на бела позадина;
 • Копија од авио билет;
 • Период на процесирање на виза (2 недели од датумот на апликација).

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

 • над 60 денапред датумот на поаѓање се задржува износот на депонираниот депозит;
 • помеѓу 60-тиот и 20-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Напомена:

 • За ова патување е потребна патна исправа со валидност од минимум 6 месеци од датумот на враќање во матичната држава;
 • Во случај на промена на цената на авиобилетот од страна на авиопревозникот, агенцијата има право да ја промени цената на аранжманот;
 • За резервација е потребна уплата на 50% депозит кој е неповратен  во случај на отказ од страна на корисниткот на услугата;
 • Доплата на аранжманот 20 дена пред реализација на истиот.

СезониНагради и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели - Зима 2020Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk