ORES BOUTIQUE HOTEL

stars
Банско

Име на сместување
Држава
Дестинација

ORES BOUTIQUE HOTEL - BANSKO 

Хотелот Ores е нов ултра модерен 5* хотел лоциран во Банско на само 2 минути од гондола лифтот.

Овој хотел има 4 ката, вкупно 55 соби - двокреветни соби, апартмани со една спална и апартмани со две спални. Секоја соба има балкон, TV со сателитски канали, бесплатно WI-FI, мини бар и клима.

За комплетна релаксација хотелот располага и со хармонично дизајниран СПА центар кој ги нуди следните содржини : *внатрешен базен - бесплатно *сауна, турска бања, хамам, релакс зона, масажа, базен со солена вода - со доплата

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

ORES BOUTIQUE Hotel 5* - BANSKO


Early bookings:

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2019 и уплата 100% до 05.11.2019
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2019 и уплата 100% till 20.11.2019

Дополнителни попусти:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 and 14=12 & 21=18
за престој во период 01.12.-27.12.2019 & 13.01.-12.04.2020

* дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот!

Редовна Понуда | Зима 2019/20

ORES BOUTIQUE Hotel 5*BB/HB
DBL ROOM-min 1+1; max 2 adults01.12-26.1227.12-01.0102.01-12.0113.01-26.0127.01-28.0229.02-12.04
p.p. in DBL ROOM BB41.2581.2548.7541.2548.7541.25
SGL ROOM /1 Person/82.50162.5097.5082.5097.5082.50
DBL ROOM /2 Persons/82.50162.5097.5082.5097.5082.50
1 Adult + 1 Chd (02-12,99)82.50162.5097.5082.5097.5082.50
APP 1-Bedroom-min 2; max 3+1 /301.12-26.1227.12-01.0102.01-12.0113.01-26.0127.01-28.0229.02-12.04
p.p. in APP 1-Bedroom BB47.5090.0056.2547.5056.2547.50
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/95.00180.00112.5095.00112.5095.00
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/123.50234.00146.25123.50146.25123.50
1 Adult + 1 Chd (02-12,99)95.00180.00112.5095.00112.5095.00
1 Adult + 2 Chd (02-12,99)102.50187.50120.00102.50120.00102.50
2 Adults + 1 Chd (02-12,99)102.50187.50120.00102.50120.00102.50
2 Adults + 2 Chd (02-12,99)110.00195.00127.50110.00127.50110.00
3 Adults + 1 Chd (02-12,99)131.00241.50153.75131.00153.75131.00
APP 2-Bedroom- min 4; max 5+1/5 adl01.12-26.1227.12-01.0102.01-12.0113.01-26.0127.01-28.0229.02-12.04
p.p. in APP 2-Bedroom BB40.0066.2547.5040.0047.5040.00
Rent APP 2-Bedroom /4 Persons/160.00265.00190.00160.00190.00160.00
Rent APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/184.00304.75218.50184.00218.50184.00
3 Adults + 1 Chd (02-12,99)160.00265.00190.00160.00190.00160.00
3 Adults + 2 Chd (02-12,99)167.50272.50197.50167.50197.50167.50
3 Adults + 3 Chd (02-12,99)175.00280.00205.00175.00205.00175.00
4 Adults + 1 Chd (02-12,99)167.50272.50197.50167.50197.50167.50
4 Adults + 2 Chd (02-12,99)175.00280.00205.00175.00205.00175.00
5 Adults + 1 Chd (02-12,99)191.50312.25226.00191.50226.00191.50
DBL ROOM-min 1+1; max 2 adults01.12-26.1227.12-01.0102.01-12.0113.01-26.0127.01-28.0229.02-12.04
p.p. in DBL ROOM HB46.2585.0052.5046.2552.5046.25
SGL ROOM /1 Person/92.50170.00105.0092.50105.0092.50
DBL ROOM /2 Persons/92.50170.00105.0092.50105.0092.50
1 Adult + 1 Chd (02-12,99)92.50170.00105.0092.50105.0092.50
APP 1-Bedroom-min 2; max 3+1 /301.12-26.1227.12-01.0102.01-12.0113.01-26.0127.01-28.0229.02-12.04
p.p. in APP 1-Bedroom HB52.5093.7560.0052.5060.0052.50
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/105.00187.50120.00105.00120.00105.00
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/136.50243.75156.00136.50156.00136.50
1 Adult + 1 Chd (02-12,99)105.00187.50120.00105.00120.00105.00
1 Adult + 2 Chd (02-12,99)120.00202.50135.00120.00135.00120.00
2 Adults + 1 Chd (02-12,99)120.00202.50135.00120.00135.00120.00
2 Adults + 2 Chd (02-12,99)135.00217.50150.00135.00150.00135.00
3 Adults + 1 Chd (02-12,99)151.50258.75171.00151.50171.00151.50
APP 2-Bedroom- min 4; max 5+1/5 adl01.12-26.1227.12-01.0102.01-12.0113.01-26.0127.01-28.0229.02-12.04
p.p. in APP 2-Bedroom HB45.0070.0051.2545.0051.2545.00
Rent APP 2-Bedroom /4 Persons/180.00280.00205.00180.00205.00180.00
Rent APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/207.00322.00235.75207.00235.75207.00
3 Adults + 1 Chd (02-12,99)180.00280.00205.00180.00205.00180.00
3 Adults + 2 Chd (02-12,99)187.50287.50212.50187.50212.50187.50
3 Adults + 3 Chd (02-12,99)195.00295.00220.00195.00220.00195.00
4 Adults + 1 Chd (02-12,99)187.50287.50212.50187.50212.50187.50
4 Adults + 2 Chd (02-12,99)195.00295.00220.00195.00220.00195.00
5 Adults + 1 Chd (02-12,99)214.50329.50243.25214.50243.25214.50
Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Нова Година- 79.00 € за возрасен & 42.00 € за дете од 02 до 12,99 години. 
Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)  
Божиќна вечера - 39.00 € за возрасен & 22.00 € за дете од 02 до 12,99 години. 
Отказ4306464
Пенали за отказ2100%2222
NO show пенали (ноќи)3100%3333

Цените се изразени во евра

Редовна Понуда | Зима 2019/20 - Пакетни цени

Early bookings:

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2019 и уплата 100% до 05.11.2019
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2019 и уплата 100% till 20.11.2019

ORES BOUTIQUE Hotel 5*
Пакетни цени на 7 ноќи / цените се дадени по соба
BB - Ноќевање со појадок
DBL ROOM-min 1+1; max 2 adults05.01 - 12.0112.01 - 19.01
SGL ROOM /1 Person/682.50592.50
DBL ROOM /2 Persons/682.50592.50
1 Adult + 1 Chd (02-12,99)682.50592.50
APP 1-Bedroom-min 2; max 3+1 /305.01 - 12.0112.01 - 19.01
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/787.50682.50
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/1023.75887.25
1 Adult + 1 Chd (02-12,99)787.50682.50
1 Adult + 2 Chd (02-12,99)840.00735.00
2 Adults + 1 Chd (02-12,99)840.00735.00
2 Adults + 2 Chd (02-12,99)892.50787.50
3 Adults + 1 Chd (02-12,99)1076.25939.75
APP 2-Bedroom- min 4; max 5+1/5 adl05.01 - 12.0112.01 - 19.01
Rent APP 2-Bedroom /4 Persons/1330.001150.00
Rent APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/1529.501322.50
3 Adults + 1 Chd (02-12,99)1330.001150.00
3 Adults + 2 Chd (02-12,99)1382.501202.50
3 Adults + 3 Chd (02-12,99)1435.001255.00
4 Adults + 1 Chd (02-12,99)1382.501202.50
4 Adults + 2 Chd (02-12,99)1435.001255.00
5 Adults + 1 Chd (02-12,99)1582.001375.00
HB - Ноќевање со појадок и вечера
DBL ROOM-min 1+1; max 2 adults05.01 - 12.0112.01 - 19.01
SGL ROOM /1 Person/735.00660.00
DBL ROOM /2 Persons/735.00660.00
1 Adult + 1 Chd (02-12,99)735.00660.00
APP 1-Bedroom-min 2; max 3+1 /305.01 - 12.0112.01 - 19.01
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/840.00750.00
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/1092.00975.00
1 Adult + 1 Chd (02-12,99)840.00750.00
1 Adult + 2 Chd (02-12,99)945.00855.00
2 Adults + 1 Chd (02-12,99)945.00855.00
2 Adults + 2 Chd (02-12,99)1050.00960.00
3 Adults + 1 Chd (02-12,99)1197.001080.00
APP 2-Bedroom- min 4; max 5+1/5 adl05.01 - 12.0112.01 - 19.01
Rent APP 2-Bedroom /4 Persons/1435.001285.00
Rent APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/1650.251477.75
3 Adults + 1 Chd (02-12,99)1435.001285.00
3 Adults + 2 Chd (02-12,99)1540.001390.00
3 Adults + 3 Chd (02-12,99)1645.001495.00
4 Adults + 1 Chd (02-12,99)1540.001390.00
4 Adults + 2 Chd (02-12,99)1645.001495.00
5 Adults + 1 Chd (02-12,99)1755.251582.75

Цените се изразени во евра

Зима 2019/2020 Генерални Услови

Зима 2019/2020 Генерални Услови
ЦЕНИ :Цените се дадени најпрво по лице на ноќ, подоцна по структура на ноќ, изразени во ЕВРА, истите цени се продажни 
Попусти за рани резервации :   Попусти за рани резервации  не се комбинираат со други попусти и специјални промоции, освен за хотелите за кои е наведено дека може да се комбинираат и не се валидни за сите видови доплати, вклучувајки ги и доплатите за исхрана и за новогодишна и божиќна вечера, како и за доплатите за таксите.  Сите промени за резервации направени со попусти за рани резервации, ќе се сметаат како нови резервации и ќе бидат фактурирани по моменталната цена при промената. Сите резервации направени со попусти за рани резервации се сметаат за не рефундабилни и подлежат на 100% санкција. Средства за предвремено напуштање на хотелот не подлежат на рефундација.
Дневни (Дополнителни) Попусти :   Кога се прави резервација со дневен (дополнителен) попуст - бесплатните ноки се калкулираат од периодот со најниска цена. Дневните(дополнителните)попусти не се однесуваат на доплатите како за јадење, така и за доплатите за новогодишна и божиќна вечера и таксите
Туристичка такса За секој хотел од ресортот Банско, Боровец, Пампорово - задолжителна е доплатата за туристичка такса од / возр.- дете / - 1,1 EUR / 0,6 EUR (2-11,99г.)
Резервација и Отказ :Резервациите кои се направени и потврдени, со вклучен попуст за рани резервации не подлежат на рефундација и санкциите за отказ се 100% од износот на резервацијата. За сите останати откази важат Општите услови за патување.
Дополнителен услов за отказ :Доколку причината за отказ не е сериозна / смрт или сериозно здравствено наручување / 100% сакции си остануваат по резервацијата
Влез / Напуштање на хотелот : Влезот во собите од хотелите, НЕ Може да се гарантира пред 14 часот. Напуштањето на хотелските собите е најдоцна до 12 часот, во зависност од кукниот ред на хотелот.
Хотелите го задржуваат правото за промена на цената, без претходна најава. 
LEGEND:
p.p. İn DBL, BBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; ноќевање со појадок (BB)
p.p. İn DBL, HBцените се дадени по лице на ноќ во двокреветна соба; Полу Пансион (појадок+вечера) - HB
DBL ROOM -SGL USE BB/HBцените се дадени на ноќ во еднокреветна соба; BB/HB; bed и breakfast/half board
DBL ROOMцена по соба ; 
DBL + EXTRA BEDцена по соба на ноќ- 1 Возрасен  сместен на дополнително легло
1 Adl + 1 Детецена по соба на ноќ - 1 дете сместено на редовно легло со 1 возрасен
1 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - 2  деца сместени со 1 Возрасен
2 Adl + 1 Дете цена по соба на ноќ - дете сместено на дополнително легло со 2 Возрасени
2 Adl + 2 Дете цена по соба на ноќ - прво и второ дете сместени на дополнително легло со 2 Возрасени
BO/NMСамо Кревет / Без Исхрана - цените се за ноќевање и не вклучуваат исхрана
TRPLсместување во трокреветна соба / 3 редовни легла /
APP 1-Bedroom 2+2сместување во апартман со една спална
APP 2-Bedroom 4+2сместување во апартман со две спални
APP 3-Bedroom 6+2сместување во апартман со три спални
pppdцени по лице на ноќ
pupdцени по соба на ноќ
puцени по соба на ноќ
МV Доплата по лице на ноќДоплата за поглед кон планина, по лице на ноќ
Видови на сместување :
1 adl =1 SGL
1 adl + 1 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB
1 adl + 2 Дете =1 DBL + 1 Дете 2-12 NB + 1 Дете 2-12 EB+1
2 adl =2*DBL
2 adl + 1 Дете =2*DBL + 1 Дете 2-12 EB+2
3 adl =2*DBL + 1 adlt EB
/if its possible/ 2 adl + 2 Дете =2*DBL + 1-st Дете 2-12 EB+2 + 2-nd Дете 2-12 EB+2
Дете 2-11,99 = дете од 2 дo 11,99 години

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk