Хургада 7 ноќи во Imperial Shams Abu Soma Bay 5*


Име на сместување
Држава
Дестинација

ALL INCLUSIVE одмор во Хургада во хотел 

IMPERIAL SHAMS ABU SOMA 5*

 

Датуми на патување: 25.09.2019, 09.10.2019 и 23.10.2019 г.

 

Прв ден (Среда): Средба на аеродромот во Софија, Терминал 1 за директен чартер лет до Каиро управувана од BHAir с број на лет BGH 2015 во 15:00 ч. Пристигнување на аеродром во Хургада во 16:50 ч. и средба со претставници од партнер компанијата. Траснсфер до хотела и сместување во Imperial Shams Abu Soma 5*. Вечера и ноќевање

Втори ден (Четврток): Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Ручек. Средба со претставник за добивање на потребни информации. Панорамска екскурзија во Хургада. Вечера и ноќевање.

Трети ден (Петок): Слободно време за плажа и одмор. Ручек

Можност за дополнителна екскурзија: 1001 ноќни приказни (35 евра)

Оваа екскурзија се одвива во палата која потсетува на палатата опишана во „Приказни за 1001 ноќ“, каде ќе имате можност да уживате во фонтаните насликани во различни бои придружени со класична музика. Шоуто ќе ве врати во времето на фараоните и Шехерезаде. Вие ќе бидете во можност да ги гледате вештите акробати и да се забавувате со ориентални танци

Четврти ден (Сабота): После појадокот слободно време за плажа и одмор. Можност за екскурзија со доплата:

Екскурзија до Луксор (90 евра)

Луксор - античката престолнина на египетските фараони. Посета на Карнак - најголемиот религиозен комплекс во светот, зафаќа површина од 840 акри. На античките Египјани им било познато како Ипет-Исут (најсвето место) и е град на храмови. Постојат 3 области, од кои најголем е храмот на Амон Ра; храмот на кралицата Хатшепсут - комплекс на антички египетски гробници, кој е вистинско архитектонско ремек дело, изградено во Деир ел Бахри (Северен манастир); Долината на кралевите е пустинска рамнина опкружена со стрмни ридови. Сместено е на западниот брег на Нил, во близина на градот Теба. Ова е местото каде се наоѓа познатиот гроб на фараонот Тутанкамон (еден од досега откриените 62 гробници); Тркала на Мемнон - две масивни камени статуи на близнаци кои го прикажуваат Аменхотеп III во седечка положба, со рацете потпрени на колена и гледаат кон исток, кон реката и изгрејсонцето; Алејата Сфинкс, која се наоѓала помеѓу храмовите. Фабрика Алабастер и музеј Папирус. Екскурзијата е цел ден со вклучен ручек во локален ресторан. (Во цената не се вклучени пијалоци консумирани за време на ручекот).

Пети ден (Недела): После појадокот слободно време за плажа и одмор.

Можност за екскурзија со доплата:

Нуркање во Црвеното Море (50 ЕУР)

Подводниот свет е шармантен, полн со живот и бои, неистражен и мистериозен и затоа е уште попривлечен. Нуркањето е начин да се запознаете со овој свет, неверојатно комбинирање на нови искуства, естетско уживање, романса од патување, самоистражување и, се разбира, бескрајно задоволство. Цената вклучува задолжително осигурување за нуркање, ручек и пијалоци.

Шести ден (Понеделник): После појадокот слободно време за плажа и одмор.

Можност за екскурзија со доплата:

Сахара Парк Сафари (50 ЕУР)

Вашето запознавање со Египет нема да биде целосно ако пропуштите сафари во пустината. Ќе бидете импресионирани од брзината на џипови по дините, екстремното возење на АТВ-а. Ќе прошетате со камила и ќе имате можност да се запознаете со бедуинскиот живот во пустината. Посета на мини зоолошка градина и терариум и ќе гледате мултикултурно шоу (јога, дервиши, ориентални ора), а навечер ќе ги гледате sвездите со телескоп - сето тоа во една екскурзија со вклучена вечера!

Нуркање во Црвеното Море (50 ЕУР)

Подводниот свет е шармантен, полн со живот и бои, неистражен и мистериозен и затоа е уште попривлечен. Нуркањето е начин да се запознаете со овој свет, неверојатно комбинирање на нови искуства, естетско уживање, романса од патување, самоистражување и, се разбира, бескрајно задоволство. Цената вклучува задолжително осигурување за нуркање, ручек и пијалоци.

Седми ден (Вторник): После појадокот слободно време за плажа и одмор.

Можност за екскурзија со доплата: Еднодневна екскурзија до Каиро со вклучен ручек (EUR 90)

Заминување од хотел рано наутро. Екскурзијата започнува со посета на едно од најзначајните светски чуда - Египетските пирамиди, кои пленат со величина и мистерија. Од локацијата Гиза ќе уживате во поглед на метрополата во Каиро. Нема да ја промашите средбата со импресивната статуа на Сфингата, а подоцна ќе го посетите и музејот за историја во Каиро, кој има многу скапоцени експонати од ерата на античката египетска цивилизација. Исто така постои и просторија за мумии на некои од најпознатите фараони. Музејот изложува повеќе од 12,000 артефакти од секој период на египетската историја. Цената вклучува: двонасочна трансфер, водечка услуга и ручек. (Во цената не се вклучени пијалоци што се консумираат за време на ручекот.)

Вечера и ноќевање.

Осми ден (Среда): Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Ручек Трансфер до аеродромот Хургада за директен чартер лет за Софија управувана од авиокомпанија BH Air со број на лет BGH 2016 во 17:40 ч. Селтување во Софија во 21:40 ч.

 

ПАКЕТНИ ЦЕНИ ЗА 7 ноќи / 8 дена

ALL INCLUSIVE ОДМОР ВОIMPERIAL SHAMS ABU SOMA 5*

 

Датум на заминување

Возрасен во двокреветна соба

Еднокреветна соба

Трет возрасен

1-во дете од 2 до 14,99

2-ро дете од 2 до 14,99

25.09.2019

349 €

on request

on reguest

on request

09.10.2019

404 €

477 €

486€

276 €

340 €

23.10.2019

404 €

477 €

486€

276 €

340 €

 

Дадените цени се во евра за сместување во Standard Room Garden View. Уплатата е во денарска противвредност по курс 1 ево = 62 мкд

 

Цените важат за резервациите направени до 15.09.2019 година.

Цената на пакетот е во евра и вклучува:

 • Авионски билет со директен чартер лет со вклучени аеродромски такси;
 • Еден багаж до 7 кг. и чекиран багаж од 20 кг;
 • Сите трансфери;
 • 7 ноќи во хотел Imperial Shams Abu Soma5* на база AllInclusive;
 • Трансферите од аеродром до хотел и обратно;
 • Панорамска екскурзија во Хургада;
 • Услуги на локалната партнер компанија.

Пакетната цена НЕ вклучува:

 • Дополнителни екскурзии;
 • лични трошоци;
 • Бакшиши - 5 долари.
 • Влезна виза за Египет - 25 долари, што се плаќа на аеродромот Хургада. При промена на цената, туристите ќе бидат информирани навремено;
 • Допалта за гориво - објавено 21 ден пред летот (доколку тоа го бара авиокомпанијата);

 

Услови:

1. Плаќања:

- Авансно плаќање на 50% депозит по лице по регистрацијата;

- Доплата: до 30 дена пред датумот на поаѓање;

2. Потребни податоци при резервација:

- Точно име и преезиме (латински) како што е во пасош

-  Датум на раѓање;

- Број на пасош и датум на истекување;

ВАЖНО: Промена на цените е можна во случај на: промена на трошоците за транспорт / гориво /, аеродром, пристаниште, итн. такси; промена на повеќе од 3% од девизниот курс во периодот помеѓу датумот на склучување на договорот и заминувањето; непредвидени зголемувања на цените од страна на нашите партнери, како и во други објективно итни случаи.

На девизниот курс што се користи за пресметување на програмата ЕУР / УСД е 1,18.

Поради постојано менување на цените на горивата, авиокомпаниите можат да наплатат т.н. доплата на гориво. Во овој случај, тур-операторот го задржува правото да ја промени цената на патувањето со вистинската вредност на полнењето на горивото и ќе се должи на сите резервации за летовите за кои се наплаќа, без оглед кога се направени. Цените на горивото во програмата во Софија и Каиро / Хургада се пресметуваат со параметри 780 $ / тон и 1 евро = 1,18 долари. Ако се променат цените на горивото, може да се наплати данок на гориво. Оваа такса мора да ја објави тур-операторот и да ја плати корисникот не подоцна од 21 ден пред датумот на поаѓање.

ВНИМАНИЕ: Авиокомпанијата го задржува правото да го промени времето на полетување и слетување, за што компанијата ќе ги извести патниците навремено.

Забелешка: Турскиот оператор НЕ е одговорен за каква било промена на цените за влезници во музеите и работното време на истите. Овие такси се во согласност со информациите содржани на страниците на наведените туристички места. Може да се појават промени. Туристичката агенција го задржува правото да го промени редоследот на спроведување на програмата од причини кои не се под нејзина контрола и не е одговорна за туристите што не им се дозволени од релевантните гранични органи.

Важно: За деца под 18 години. Патниците без родители или само еден од нив мора да имаат оригинал и копија на заверена нотарска изјава дека двајцата родители се согласуваат да патуваат во странство. Ако дете под 18 години патува со само еден родител (или друг придружник освен родителот), тој или таа мора да носат заверено полномошно од родителот кој не патува + копија од тоа (и ако тој / таа патува со друг родител - двајцата родители ) за детето да замине во странство (ако детето патува со своите двајца родители, но тие се од различни семејства, тие мора да му дадат извод од матична книга на родените на детето и копија од тоа).

Важни информации:

Потребен е валиден меѓународен пасош за патување во Египет. Пасошот мора да важи најмалку 6 месеци по датумот на излегување од Египет. Не се потребни дополнителни вакцини.

Транспортот на специјална опрема за екстремни спортови како сурфање, сурфање со змејот, нуркање и други се организира само по барање и откако информациите ќе бидат доставени однапред до тур-операторот.

 

Увозот и употребата на беспилотни летала, како беспилотни летала, хеликоптери и авиони со далечински управувач, е забрането во Египет. Забележете дека таквата опрема ќе биде конфискувана и нејзината употреба ќе биде предмет на строги казни, како што се тешки казни и апсење!

>> Забелешка: Цитираните цени се ексклузивни за најавениот период.

>> Минимален број за спроведување на програмата - 120 лица

 


СезониНагради и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


Хотели и Апартмани - Лето 2019

ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk