Малдиви I Лето 2019

Maldives

Име на сместување
Држава
Дестинација

МАЛДИВИ  ЛЕТО  2019

7/9 ноќевањаавионски превоз + трансфер

Цени на пакет аранжман по лице:

Хотел Сместување Услуга Период на патувањеРедовна цена од лице
7 ноќевања9 ноќевања
Fun Island Resort 4*Beach Front RoomFBЈуни-Сеп. 20191227 €1347 €
The Barefoot Eco 4*Double roomHBЈуни-Сеп. 20191194 €1287 €
Holiday Island Resort & Spa 4*Double roomHBЈуни-Сеп. 20191243 €1.356 €
ALL1493 €1677 €
Sun Island Resort & Spa 4*Double roomHBЈуни-Сеп. 20191251 €1361 €
ALL1508 €1682 €
Paradise Island Resort & Spa 4* Double roomHBЈуни-Сеп. 20191322 €1485 €
ALL1543 €1769 €
Royal Island Resort & Spa 4*Beach VillaHBЈуни-Сеп. 20191340 €1466 €
ALL1607 €1809 €
Kurumba Maldives 5* Superior Room HBЈуни-Сеп. 20191937 €2282 €
FB2385 €2858 €
Velidhu Island Resort 3+Double roomALLЈуни-Сеп. 20191541 €1716 €
Cocoon Maldives 5*Beach VillaHB+Јуни-Сеп. 20191867 €2104 €
ALL2097 €2401 €
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5*Delux HBЈуни-Сеп. 20192021 €2390€
ALL2840 €3443 €
Olhuveli Beach und Spa Resort 5*Double roomALLЈуни-Сеп. 20191678 €1890 €
Kuredu Resort und Spa 4*Double roomALLЈуни-Сеп. 20191665 €1857 €


*
BB-со појадок;HB-појадок и вечера; FB-полн пансион; ALL- се вклучено;

 ***можност за плакање на 12 или 24  месечни рати со 0% камата ***

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж до 20кг;
 • Аеродромски такси;
 • 7/9 ноќевања во хотел по избор на Малдиви на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Трансфери аеродром – хотел – аеродром со брз брод (глисер), хидроавион или внатрешен лет;
 • Пречек на Малдиви од претставник на англиски или руски јазик;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во понудата;
 • Излезна такса од Малдиви изнесува околу 20$ (се плаќа на лице место);
 • Индивидуални трошоци;
 • Патничко осигурување – задолжително (информации во агнеција);

Услови:

 • При резервација потребно е уплата на депозит од 50%, а целосна доплата до 30 дена пред патување;
 • Понудата е валидна за минимум 2 пријавени патници;
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации;
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата;
 • Осигурување – задолжително (посредува АтлантиС).

Неопходни документи:

 • За влез во Малдиви не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Малдиви издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови:
 • валиден пасош,
 • повратен авио билет,
 • доволно финансиски средства за покривање на престојот во Малдиви (100+50 САД долари/1 ден)
 • или потврда за извршена хотелска резервација

Рокови за отказ на аранжманот  и пенали:

 • се задржува износот на депонираниот депозит;
 • помеѓу 60-тиот и 20-тиот ден пред датумот на поаѓање се задржува 70% од вредноста на аранжманот;
 • помалку од 20 дена пред датумот на поаѓање се задржува 100% од вредноста на аранжманот.

Напомена:

 • Цената е изразена по лице, во евра при уплата во денари, по курс 1 евро = 62 денари;
 • Наведените пакет цени може да бидат предмет на промена, односно истите зависат од моменталните цени и места на авиокомпанијата.

СезониНагради и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk