Regina Swiss INN Resort

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација
 Опис на хотелот

Хотелот се наоѓа во центарот на Сакала, постариот дел на Хургада, на своја сопствена песочна плажа.Хотелот има 299 соби кои се распоредени во главната зграда и бунгалови. Сите се со бања, сателитска ТВ, телефон, мини бар, клима уред.Сеф може да се изнајми на рецепцијата. Покрај двата ресторани, хотелот има неколку барови и дискотека. Во состав на хотелот има и интернет кафе, трговски центар, фитнес центар, салон за масажа и сауна. Хотелот има 3 базени. Покрај тениските и одбојкарските терени, гостите имаат на располагање и пинг-понг, билијард и сквош.Услугата е заснована на all inclusive концепт според правилата на хотелот.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Награди и признанија


1. Благодарница од Qatar Airways за континуирана поддршка за 2018/2019 година
2.Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија 2018 год.
3. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.
4. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
5. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
6. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.

7. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.
8. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
9. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
10. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
11. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.



Let's socialize




© 2015
All Rights Reserved


Сопствен Закуп - Лето 2020



Корисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk