HOTEL DVORETSA 5*

stars
http://www.dvoretsa.com/
Velingrad, Ladzene, st. Tosho Stajkov No:8
Велинград

Име на сместување
Држава
Дестинација

Spa Hotel Dvoretsa е зграда на 5 спрата во центарот на Велинград.
Хотелскиот СПА центар кој нуди исклучителни и уникатни третмани од професионални терапевти и доктори -е уникатен во Бугарија. 

Spa Hotel Dvoretsa нуди елегантни и комфортни соби, повеќето се за не-пушачи. Секоја соба има ТВ со сателитски канали, минибар и бања со туш кабина и фен. Во хотелот има 10 соби за инвалидизарни гости.

Хотелот има ресторан со летна тераса, Vienna coffee shop, лоби бар и ноќен клуб.

 

 

хотел

Контакт телефон на рецепсија: +359/359 56 200
Контакт телефон на рецепсија: +359/359 56 200
Контакт Email: info@dvoretsa.com
Контакт Email: info@dvoretsa.com
Контакт телефон: +359/359 56 200
Контакт телефон: +359/359 56 200
Контакт Факс: +359/359 51 098
Контакт Факс: +359/359 51 098

Хотелски содржини и услуги

Ресторан а ла карт
Ресторан а ла карт
Салон за убавина
Салон за убавина
Хотелски паркинг
Хотелски паркинг
Рецепција 24/7
Рецепција 24/7

Оброци

Оддел за непушачи во ресторан
Оддел за непушачи во ресторан
Појадок (швед. маса)
Појадок (швед. маса)
Ручек (швед. маса)
Ручек (швед. маса)
Вечера (швед. маса)
Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

ТВ
ТВ
Греење
Греење
Бања/Тоалет
Бања/Тоалет
Клима Уред
Клима Уред
Сет пешкири (2 за член)
Сет пешкири (2 за член)

Спа Услуги

Зона за третмани
Зона за третмани
Надворешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Џакузи
Сауна
Сауна
Фитнес
Фитнес
СПА центар
СПА центар
Солариум
Солариум

DVORETSA 5* - Велинград | 2019


Ценовник: Недела-Четврток

DVORETSA 5*  , BB10.01.2019-30.06.2018 & 02.09.2019-09.12.2019
Од недела до четврток 
1-4 ноќи5,6 ноќи7,8 ноќи9 ноќи и повеке
SGL /1 pax/47.18 €44.63 €42.71 €40.16 €
DBL Mansard /2 pax/68.22 €65.03 €61.20 €58.01 €
DBL Standard /2 pax/79.06 €75.23 €71.41 €66.95 €
DBL Lux /2 pax/100.10 €95.00 €89.89 €84.80 €
Rent Apartment /max 4 pax/168.31 €160.03 €151.73 €142.81 €
Rent Apartment LUX /max 5 pax/189.35 €179.80 €170.23 €160.67 €
Допол.легло (adl/chd) in DBL StD or DBL LUX17.55 €17.55 €17.55 €17.55 €
HB (Ручек) доплата / возрасен11.72 €11.72 €11.72 €11.72 €
HB (Ручек) доплата дете  0-11,99 .5.86 €5.86 €5.86 €5.86 €
HB (Вечера) доплата17.55 €17.55 €17.55 €17.55 €
HB (Вечера) доплата дете 0-11,99 8.77 €8.77 €8.77 €8.77 €
FB  доплата29.26 €29.26 €29.26 €29.26 €
FB доплата за дете 0-11,99 14.63 €14.63 €14.63 €14.63 €

Цените се дадени во евра

Цените се дадени во евра по соба на ноќ и вклучуваат:

  • Бесплатно користење на минерални базени, џакузи, фитнес,сауна, турска бања ,парна бања , паркинг, интернет

Ценовник: Петок-Недела

DVORETSA 5*  , BB10.01.2019-30.06.2018 & 02.09.2019-09.12.2019; Валидно за Петок - Сабота
1-4 ноќи5,6 ноќи7,8 ноќи 9 ноќи и повеке
SGL /1 pax/52.65 €50.01 €47.38 €44.75 €
DBL Mansard /2 pax/78.97 €75.02 €71.07 €67.12 €
DBL Standard /2 pax/89.50 €85.02 €80.54 €76.07 €
DBL Lux /2 pax/110.55 €105.02 €99.50 €93.96 €
Rent Apartment /max 4 pax/184.25 €175.03 €165.83 €156.61 €
Rent Apartment LUX /max 5 pax/210.57 €200.05 €189.51 €178.98 €
Child 4-11,99 y.o. on regular bed in DBL STD19.78 €19.78 €19.78 €19.78 €
Допол.легло (adl/chd) in DBL StD or DBL LUX17.55 €17.55 €17.55 €17.55 €
HB (Ручек) доплата / возрасен11.72 €11.72 €11.72 €11.72 €
HB (Ручек) доплата дете  0-11,99 .5.86 €5.86 €5.86 €5.86 €
HB (Вечера) доплата17.55 €17.55 €17.55 €17.55 €
HB (Вечера) доплата дете 0-11,99 8.77 €8.77 €8.77 €8.77 €
FB  доплата29.26 €29.26 €29.26 €29.26 €
FB доплата за дете 0-11,99 14.63 €14.63 €14.63 €14.63 €

Цените се дадени во евра по соба на ноќ и вклучуваат:

  • Бесплатно користење на минерални базени, џакузи, фитнес,сауна, турска бања ,парна бања , паркинг, интернет.

Ценовник

DVORETSA 5*   BB01.07.2019- 01.09.2019 & 10.12.2019- 09.01.2020
1-4 ноќи
SGL /1 pax/63.17 €
DBL Mansard /2 pax/89.50 €
DBL Standard /2 pax/100.02 €
DBL Lux /2 pax/121.08 €
Apartment /2 pax/194.78 €
Apartment LUX /2 pax/221.10 €
Допол.легло (adl/chd) in DBL StD or DBL LUX17.55 €
HB (Ручек) доплата / возрасен11.72 €
HB (Ручек) доплата дете  0-11,99 .5.86 €
HB (Вечера) доплата17.55 €
HB (Вечера) доплата дете 0-11,99 8.77 €
FB  доплата29.26 €
FB доплата за дете 0-11,99 14.63 €

Цените се дадени во евра по соба на ноќ и вклучуваат:

  • Бесплатно користење на минерални базени, џакузи, фитнес,сауна, турска бања ,парна бања , паркинг, интернет.

Напомена:

Политика на откази: 7 дена пред пристигнување или no show: 1 ноќ пенали

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk