Sunrise Royal Makadi Resort

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Опис на хотелот

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на заливот Макади,на 30 минути од аеродромот во Хургада, на 35 минути од центарот на градот. Изграден е во релаксирачкиот дел од заливот со прекрасна песочна плажа.

Содржина: Има 330 луксузни соби, 17 апартмани и 144 фамилијарни соби. Секоја соба има фен, сателитска ТВ, минибар, клима уред, сеф, балкон или тераса. Располага со неколку ресторани, италијански, азиски, ориентален A la carte, морски специјалитети.

Од останатите содржини има 2 базени, снек бар, лоби бар, билијард, шиша клуб и диско.

Услуга: All Inclusive (се вклучено) според хотелските правила, на основа шведска маса (самопослужување).

www.sunrise-resorts.com

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

локација

X Координати: 26.996392971985433
Y координати: 33.8977575302124

Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk