Jungle Aqua Park

stars

Име на сместување
Држава
Дестинација

Oпкружен со  21 базен и 35  тобогани, овој ресортво Хургада е вистински аква парк.  Сите соби имаат тераса или балкон со поглед на базен или градина.

Хотел Jungle Aqua Park  има и бунгалови сместени околу базените. Светлите бои во собите се украсени со топли бои на африканската уметност. Сите соби имаат телевизор, минибар и  сопствена бања.

Неколкуте ресторани се грижат за сопствената храна. Медитеранска, германска, мексиканска и ориентална кујна се само некои од достапните опции. Хотелот, исто така, располага со голем број на барови на базените, обезбедувајќи  лесни јадења ( snaks)  и пијалоци во текот на денот.

Детски базени и детски клуб се достапни во хотелот, заедно со неколку спортски објекти, вклучувајќи тениско игралиште, фудбалско игралиште и мини-голф.

 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.


Награди и признанија


1. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2017 год.
2. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Аутгоинг туристичка агенција,Македонија, 2016 год.
3. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија, 2015 год.
4. Топ 100 ВИП локации во Источна Европа од Western Union, 2015 год.

5. Награда за 20 години постоење и значителен придонес во туризмот од Општина Струмица, 2015 год.
6. Благодарност и најдобро партнерство во Република Македонија доделен од страна на Turkish Airlines,2014 год.
7. Најуспешна туристичка агенција во Македонија од Министерството за Економија, Македонија,2012 год.
8. Изворедна поддршка и посебна соработка со Turkish Airlines, 2012 год.
9. Награда за најуспешна агенција за продажба доделена од страна на Qatar Airways,2018 год.Let's socialize
© 2015
All Rights Reserved


ТуриКорисничка поддршка
+389 2 3 22 99 22
marketing@atlantis.com.mk